PONIEDZIAŁEK – 20.11 św. Rafała Kalinowskiego
6.30 1. Za parafian
2. + Ryszard Paciorek od córki Kingi
3. + Janina Kostecka od Danuty Szczęśniak z rodziną
16.30 1. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i przemianę w rodzinie
2. + Franciszka (ona) Frączek od siostry Czesławy

WTOREK - 21.11 Ofiarowanie NMP
6:00 Msza u sióstr: + Marię Pękala z intencji córek
6.30 1. ++ Maria Fyda, Katarzyna i Stanisław Romaniec
2. + Maria Gawron od syna Adama z rodziną
16.30 1. + Jan Gacek od Pawła Wielgusa z rodziną
2. + Ludwik, Agnieszka Kusiak w rocz. śm. Agnieszki

ŚRODA - 22.11 św. Cecylii
6.30 1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie Stanisławy i Adama Fydów
2. + Katarzyna, Wojciech Janusz z ok. imienin Katarzyny
16.30 1. + Jan Dobroszek od wnuczek Edyty i Karoliny
2. ++ Władysław, Maria, Michalina Kasprzyk
3. O błogosławieństwo Boże, opiekę Madonny Krużlowskiej i św. Cecylii dla chóru i orkiestry parafialnej z int. p. organisty Romana
Stara Wieś – 15:30 + Stanisław Okwat od wnuka Krzysztofa

CZWARTEK - 23.11
6:00 Msza u sióstr: + Maria Bocheńska
6.30 1. + Elżbieta Mirek od sąsiadów Jarząbów
2. + Stanisław Frączek od syna Krzysztofa z rodziną
16.30 1. + Michał Frączek w 9 rocz. śm.
2. + Alfons Tarasek od teściów z Wojkowej
3. + Stanisław Mikulski z int. siostry Barbary z mężem

PIĄTEK - 24.11 św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
6:00 Msza u sióstr: Za dusze w czyśćcu cierpiące
6.30 1. + Julia Sapalska w kol. rocz. śm.
2. + Henryk Jędrusik od bratanicy Dominiki
3. ++ Katarzyna, Ludwik Gryzło z ok. imienin Katarzyny
16.30 1. + Stanisław Mirek od wujka Staszka Pałubiaka z rodziną
2. + Władysława (ona) Bucak od wnuczki Katarzyny Podwiki z mężem i dziećmi
3. + Władysława (ona) Janusz w 1 rocz. śm. oraz mąż + Stanisław

SOBOTA – 25.11
6.30 1. + Stanisław Mirek od szwagierki Anny
2. + Józefa (ona) Fyda w 1 rocz. śm. od siostrzenicy Barbary z rodziną
3. Msza św. dziękczynno-błagalna w int. Stanisława (on) z okazji 60 rocz. urodzin od żony i dzieci
16.30 1. + Maria Bocheńska

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.11 Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
7.00 1. + Alfons Tarasek od szwagra Bogdana z rodziną
2. + Jan Pietruch od aktorów misterium pasyjnego
9.00 1. + Jan Dobroszek od szwagierki Danuty
2. + Jan Gacek od Marcina Wielgusa z rodziną
11.00 1. Za Ojczyznę od Stanisława Wrony
2. + Stanisława (ona) Mikulska z okazji imienin
15.00 1. + Ryszard Janusz w 1 rocz. śm.
Stara Wieś - 10.00: + Maria Marchacz od wnuka Mateusza
14.00: ++ Maria, Jan Szczepanik

1. Przeżywając dziś Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, pomódlmy się za tych, którzy zginęli na drogach, aby Bóg w Swoim Nieskończonym Miłosierdziu oświetlił im drogę wiodącą do bram nieba.
2. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej popołudniowej odbędzie się na plebani spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy i prosimy o obowiązkowe przybycie!
3. Dziękujemy kolejnym 22 rodzinom za złożenie ofiary w łącznej kwocie 1 800 zł. na pokrycie należności za remont dachu kaplicy w Starej Wsi. Bóg zapłać!
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o zakonach kontemplacyjnych, w których trwa nieustanna modlitwa za cały świat.
- we wtorek – wspomnienie Ofiarowania N M Panny.
- we środę – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. W naszej modlitwie obejmijmy sercem i duszą naszego organistę, Pana Romana Kwokę, oraz organistę na Starej Wsi, Pana Przemysława Kiełbasę. Niech ich śpiew i muzyka wznosi nasze dusze do niebieskich radości.
- w piątek – wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy męczenników.
- w sobotę – wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, Patronki Kolejarzy i pracowników kolei. Odpust w Grybowie, suma o 11.00.
- w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej. W tym dniu podczas uroczystej Mszy świętej w katedrze tarnowskiej ks. biskup Andrzej Jeż wręczy medale zasługi „DEI REGNO SERVIRE” dla tych, którzy przyczyniają się w kościele do większej chwały Chrystusa i Maryi. Z naszej parafii odznaczenie otrzymają Panie: Maria Olchawska, Maria Wanatowicz-Kłusek oraz Stanisława Janusz. Niech ich posługa we wspólnocie kościoła będzie dla innych zachętą, abyśmy z radością służyli Bogu i ludziom swoim życiem.

5. Zwracamy się z serdeczną prośbą do niżej wymienionych osób z naszej parafii o pomoc od najbliższego poniedziałku od godz. 8.00 w montażu schodów na naszym cmentarzu: Do tej pracy proszeni są Panowie:
Stanisław Jędrusik, Marian Tarasek, Karol Fyda, Stanisław Baran, Leszek Jędrusik, Tadeusz Górka, Zdzisław Litawa, Józef Jędrusik, Henryk Fyda, Stanisław Serafin, Zdzisław Sułowicz, Alfred Sułowicz, Marian Litwiński, Józef Łacek, Józef Chronowski, Stanisław Chronowski. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc!
6. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Filip Grzegorz 136a, Tarasek Zbigniew 27, Chronowska Grażyna 160, Durlak Maria 160, Mirek Helena 175, Jarząb Stanisław 166, Tarasek Franciszek 183, Tarasek Marcin 183, Kiełbasa Piotr 313, Ziętek Waldemar 209.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „ Jesteśmy miłosierni”, w Źródle artykuł: „ Bohater narodowy”.
8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Małgorzata Król. Msza pogrzebowa dziś o 13.00. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie… .

1. W dniu dzisiejszym Grupa Młodzieżowa z naszej parafii zaprasza na Przedstawienie Teatralne pt. „Droga do świętości”. Spektakl odbędzie się w Sali Misterium o godz. 16.30.
2. Dziękujemy kolejnym 6 rodzinom za złożenie ofiary w łącznej kwocie 500 zł. na pokrycie należności za remont dachu kaplicy w Starej Wsi. Bóg zapłać!
3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.
- we wtorek o godz. 13.15 odbędzie się spotkanie DSM na plebani
- w piątek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Rozpoczęcie Trzydniowych Dni Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w Zabawie k/Tarnowa, w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózka, gdzie znajduje się pomnik poświęcony pamięci o tych osobach. Szczegóły na afiszu.
- w sobotę – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Patronalne święto Ruchu Czystych Serc. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii błogosławionej.
- w niedzielę – światowy Dzień Pamięci o ofiarach Wypadków Drogowych. Kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa zaprasza Rodziny dotknięte tym tragicznym wydarzeniem.
4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę 19 listopada po Mszy popołudniowej na plebani. Zapraszamy i prosimy o przybycie!
5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd 2 grudnia w sobotę o godz. 7.00 do Częstochowy na Nocne Czuwanie Róż Żywego Różańca. Zapisy u Pana Stanisława Wrony. ( kom. 720 215 720 )
6. Już 17 listopada na ekranach polskich kin zagości film fabularny „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce.
7. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zieleń Jan 139, Filipowicz Andrzej 114. Gołyźniak Stanisław 77, Gołyźniak Sławomir 106, Gołyźniak Jan 264, Wójcik Wiesław 64, Niemas Adam 64, Gruca Krystian 299, Kostecka Talina 28,
Filip Rozalia 136.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Bezbronni jak Jezus”, w Źródle artykuł: „Pan Bóg źródłem nadziei”. Są do nabycia w ograniczonej ilości kalendarze misyjne poświęcone 20 rocz. śmierci ks. Jana Czuby z Republiki Kongo.