1. Jesteśmy w najdogodniejszym położeniu duchowym, bo skorzystaliśmy z Chrystusowej Uczty, którą On sam nam przygotował. Obyśmy zawsze karmili się u stołu Bożego Słowa i Ciała, a tak nasyceni szli wytrwale drogami zbawienia.
2. Dziękujemy kolejnym 23 rodzinom za złożenie ofiary w łącznej kwocie 1850 zł. na pokrycie należności za remont dachu kaplicy w Starej Wsi. Bóg zapłać!
3. Zgodnie z postanowieniem podjętym na spotkaniu Rady Parafialnej od wczoraj przeprowadzana jest kwesta w naszej parafii celem pozyskania nowych środków pieniężnych dla zmniejszenia zaciągniętych długów w parafii. Prosimy więc przedstawicieli Rady Parafialnej o podjęcie się tego trudu a Was Drodzy Parafianie prosimy o zrozumienie, życzliwość i ofiarność na ten cel !
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru
św. Jana Pawła II na papieża.
- we wtorek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- we środę – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia.
- we czwartek – różaniec poprowadzą kolędnicy misyjni wraz
z rodzicami i opiekunami
- w piątek– wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana, patrona uczących się.
- w sobotę – wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
5. W sobotę po Mszy świętej o godz. 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie uczniów klas VII SP i Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do godnego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Gościem spotkania będzie S. Michaela Pawlik – znana misjonarka, socjolog, badaczka sekt i przedstawicieli kultur wschodu. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich zainteresowanych tym tematem.
6. W niedzielę 22 października:
- Światowy Dzień Misyjny. Składka na misyjne.
- w zamian za kazanie S. Michaela przedstawi nam wpływ kultury i religii wschodu, niosąca zagrożenie naszemu otoczeniu.
- o godz. 10.30 odbędzie się montaż słowno-muzyczny o tematyce misyjnej w wykonaniu Dziewczęcej służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy!
- Akcja Krwiodawstwa w Grybowie. Szczegóły na afiszu.

7. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej naszych zmarłych. Po Mszy św. można zabrać kartki do wypisania wypominek całorocznych i listopadowych. Wypominki całoroczne będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i w Starej Wsi przed 10.00. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Prosimy przy wypisywaniu wypominek całorocznych zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być włączone do modlitwy. Wypominki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów, o zachowanie porządku na cmentarzu, o wsypywanie szklanych i plastikowych odpadów do kontenera.
8. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Filipowicz Dariusz 285, Tarasek Stanisław 124, Tarasek Piotr 124, Potoczek Krzysztof 124, Gajkowski Kazimierz 24, Mikulski Paweł 137, Kostecki Marek 76, Filip Andrzej 214, Filipowicz Irena 214, Olech Józef i Danuta 107.
9. W niedzielę 22 października o godz. 15.00 rozważania różańcowe poprowadzi Akcja Katolicka, a po Mszy świętej odbędzie się spotkanie na plebani wszystkich należących do katolickiego stowarzyszenia. Prosimy o obecność!
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „W dni święte zamknięte”, w Źródle znajdziemy artykuł: „100-lecie Rycerstwa Niepokalanej”.

PONIEDZIAŁEK – 16.10 św. Jadwigi Śląskiej
6.30 1. + Eleonora i Stanisław Gołyźniak
2. + Maria Baran od wnuczki Anny
3. Za parafian
16.30 1. + Zuzanna Szczerba od Barbary i Zbigniewa Klimontowskich
2. + Stanisław, Katarzyna Wojnarowscy
Stara Wieś – 15:30 1. Msza św. dziękczynno-błagalna w int. Katarzyny Baczyńskiej z okazji 90 rocz. urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę na dalsze lata życia

 

WTOREK - 17.10 św. Ignacego Antiocheńskiego
6.30 1. + Stanisław Mirek od kuzyna Jacka z Grybowa
2. + Elżbieta Mirek od córki Bernadetty z rodziną
16.30 1. W int. Panu Bogu wiadomej
2. ++ Jan, Zofia Serafin
3. + Helena, Marian, Wiktor Reguła
Stara Wieś – 15:30 + Władysława (ona) Bucak od wnuczki Agaty z rodziną

 

ŚRODA - 18.10 św. Łukasza
6.30 1. Msza św. dziękczynno-błagalna w int. Zofii i Wiktora Olchawskich z okazji 30 rocz. ślubu z int. chrzestnego ojca
2. + Jan Gacek od Teresy i Stanisława Średniawskich
16.30 1. + Alfons Tarasek od szwagra Tadeusza z żoną i dziećmi
2. + Grzegorz Pałubiak w 5 rocz. śm.
Stara Wieś – 15:30 + Mieczysław Igielski w 3 rocz. śm.

 

CZWARTEK - 19.10
6.30 1. + Jan Dobroszek od szwagra Jerzego Fyda
2. + Leszek Janusz
16.30 1. Msza św. dziękczynno-błagalna w int. pewnej rodziny z prośbą o błogosławieństwo Boże
2. Msza św. dziękczynno-błagalna w int. Kacpra z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i drowie
3. + Maria Bocheńska
Stara Wieś – 15:30 1. + Józefa (ona) Gucwa od synowej Grażyny z wnukami
2. + Helena Stępień od Marysi Jasińskiej z Grybowa

 

PIĄTEK - 20.10 św. Jana Kantego
Msza św. u sióstr – 6:00 W pewnej intencji
6.30 1. Dziękczynna za szczęśliwą operację z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie dla Justyny
2. + Stanisław Mirek od kuzyna Rafała z Grybowa
16.30 1. + Ludwik Jędrusik w 16 rocz. śm
2. + Józef Jarząb w kol. rocz. śm.
3. + Leon Baran od żony Marii z rodziną
Stara Wieś – 15:30 + Katarzyna Oracz w 13 rocz. śm.

 

SOBOTA – 21.10 św. Jakuba Strzemię
6.30 1. + Alfons Tarasek od szwagra Tadeusza z żoną i dziećmi
2. + Elżbieta Mirek od synowej Rozalii
3. + Marian Szlaga w 1 rocz. śm. od siostry Barbary z rodziną
16.30 1. + Zuzanna Szczerba od Ireny i Dariusza Kaszany
Stara Wieś – 15:30 + Maria Okwat w 3 rocz. śm.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.10
7.00 1. W intencji Róży Katarzyny Hotloś o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla matek i za ++ zmarłe członkinie
9.00 1. W 18 rocz. urodzin Dominika o zdrowie i błogosławieństwo Boże w dorosłym życiu od rodziców
2. + Kazimierz Migacz w rocz. śm.
11.00 1. Dziękczynno-błagalna w 40 rocz. ślubu Marii i Adama Paciorków z int. córki z rodziną
2. + Józef Gajkowski w 20 rocz. śm.
15.00 1. + Józefa (ona) Gucwa od siostry Marii z mężem
2. + ks. prałat Kazimierz Stępień w 5 rocz. śm. od Rady Parafialnej
Stara Wieś - 10.00: + Helena Stępień od Elżbiety i Tomasza Michalików
14.00: Dziękczynno-błagalna w 57 rocz. ślubu Marii i Stanisława z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

1. Przeżywając dziś XVII Dzień Papieski obejmijmy modlitwą wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II i podejmujących jego duchowe dzieła aby kształtowali swoje życie i bliźnich na wzór świętego Patrona. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia jako pomoc dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
2. Dziękujemy za złożenie dziś ofiary na potrzeby naszej parafii oraz kolejnym 19 rodzinom za złożenie ofiary w łącznej kwocie 1750 zł. na pokrycie należności za remont dachu kaplicy w Starej Wsi. Bóg zapłać!
3. Dziś w budynku plebanii odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Prosimy chętne osoby w wieku od 18-tego do 60-tego roku życia, aby wielkodusznie pośpieszyły z pomocą ratując życie i zdrowie bliźnim.
4. Zgodnie z postanowieniem podjętym na spotkaniu Rady Parafialnej zostanie przeprowadzona kwesta w naszej parafii w najbliższą sobotę i niedzielę, celem pozyskania nowych środków pieniężnych dla zmniejszenia zaciągniętych długów w parafii, za wykonane prace: przy remoncie dachu w Starej Wsi, przy projekcie, wykonaniu i montażu dwóch kolejnych witraży w nowym kościele, przy konserwacji kolejnych elementów głównego ołtarza w starym kościele, przy uposażeniu w środki audiowizualne Sali Misterium naszego Sanktuarium. Prosimy więc przedstawicieli Rady Parafialnej o podjęcie się tego niewdzięcznego trudu a Was Drodzy Parafianie prosimy o zrozumienie, życzliwość i ofiarność na ten cel !
5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
- w piątek 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z Piękną Madonną Krużlowską o godz. 19.00. Mszy świętej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. prałat dr hab. Robert Kantor, kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie. Lampiony można zakupić u ministrantów.

Do niesienia figury Madonny Prosimy:
I. Szafarze Eucharystii i niosący Latarnie
II. Caritas Parafialna, Poradnia Rodzinna
III. Róża Matek – Janiny Obrzut SW
IV. Róża Matek – Marii Sapalskiej KW
V. Róża Misyjna – Stanisława Wrony SW

- w sobotę – 14 października – Dzień Nauczyciela. Wszystkich nauczycieli zapraszamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii i podczas nabożeństwa różańcowego. Ponadto zachęcamy nauczycieli do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej do Tarnowa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 21 października. Wyjazd o godz. 8.00 z przystanku koło starego kościoła. Zapisy u ks. Proboszcza do następnej niedzieli.
6. Dziś Diecezjalny Marsz dla Życia w Grybowie po Mszy świętej o godz. 11.00. Zachęcamy do wzięcia udziału.
7. Po Mszach świętych Przedszkole Parafialne rozprowadza dziś Prawdziwe Kremówki Papieskie prosto z Wadowic. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie na dalszą rozbudowę Przedszkola prowadzonego przez Siostry.
8. Przypominamy, że zbiórka elektroodpadów w naszej parafii będzie 13 października o godz. 9.00 na parkingu parafialnym, gdzie podjedzie specjalny samochód i zabierze zgromadzony sprzęt. Jest to katolicka akcja: Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Po Mszy świętej można zabrać ze sobą ulotki.
9. Za tydzień 15 października odbędzie się akcja badania praktyk niedzielnych w parafii.
10. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Rola Krystian 88, Fyda Zofia 21, Jaremcio Andrzej 21, Chronowski Kazimierz 105, Olchawski Jan 282, Michalik Sebastian 282, Baran Marian 144, Durlak Stefan 135, Durlak Tomasz 135, Jarecki Barbara 159.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „ Co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?”, w Źródle znajdziemy artykuł: „Zrobił zdjęcie Panu Jezusowi”. Są jeszcze do nabycia Kalendarze Rolników na 2018 rok.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Janina Kostecka ze SW. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie… .