Na prośbę parafian informujemy, że intencje Mszalne już nie będą umieszczane na stronie i są dostępne w gablotach kościelnych oraz czytane w trakcie ogłoszeń parafialnych.

1. Z wyrazami głębokiej wdzięczności zwracamy się do Was Drodzy Parafianie, którzy w trosce o dobro wspólne całej parafii złożyliście swoją ofiarę podczas przeprowadzonej ostatnio kwesty na terenie naszej parafii. Niech Przemieniony Jezus z naszego Sanktuarium przez wstawiennictwo Pięknej Madonny wynagrodzi Wam Waszą ofiarność i obdarzy Wasze rodziny potrzebnymi łaski. Bóg zapłać! Szczególne uznanie kierujemy do przedstawicieli Rady Parafialnej i składamy podziękowanie za podjęcie się trudu przeprowadzenie kwesty. Bóg zapłać! Łącznie zebrana ofiara to kwota: 49 659 zł. W tym:
- Krużlowa Wyżna 20 645 zł.
- Krużlowa Niżna 17 150 zł.
- Stara Wieś 11 900 zł.
2. Dziś po Mszy popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w budynku na plebani. Zapraszamy i prosimy o przybycie!
3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- W poniedziałek, wtorek i środę Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Nabożeństwa popołudniowe w te dni rozpoczynać się będą procesją z obrazami i sztandarami według następującego porządku:
I. W poniedziałek – do krzyża u Państwa Baranów w kierunku Krużlowej Niżnej
II. We wtorek – w kierunku Krużlowej Niżnej do krzyża przy domu Państwa Chronowskich.
III. We środę – do figury przydrożnej rodu Pieniążków.
- we czwartek – na Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dzieci klas II wraz z rodzicami, przygotowujące do godnego przyjęcia sakramentów świętych. Prosimy o obowiązkowe przybycie!
- w piątek – Dzień Matki. Wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana.
- w sobotę o godz. 7.00 z parkingu koło starego kościoła wyjazd Kolędników Misyjnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie i na wycieczkę do Zatoru. Sprawy organizacyjne prosimy załatwić u księży katechetów w najbliższym czasie.
- w niedzielę – Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Akcja Krwiodawstwa w Grybowie. Szczegóły na afiszu.

4. Ogłoszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Starej Wsi: Dyrektor, grono pedagogiczne serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na Mszę świętą w ich intencji, która odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 w kaplicy w Starej Wsi. Dyrektor w imieniu całej Społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi zaprasza mieszkańców Starej Wsi, Krużlowej i innych sąsiadujących miejscowości na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz. 15.00 na terenie szkoły.
5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30, następujące rodziny: Litawa Bronisław 143, Badowski Jan 200, Sapalski Paweł 92, Sapalski Marian 222, Sapalska Anna 223, Jędrusik Łukasz 212, Sapalski Jakub 245, Jędrusik Leszek 204, Dudzik Adam 51, Sapalski Bartłomiej 330.  
6. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. W Gościu niedzielnym polecamy artykuł: „Obcy w obcym świecie”,
w Źródle artykuł: „Bez kompromisu ze złem”. Dla Starszych dzieci Mały Gość Niedzielny z magnesem na dobre wiadomości dla Mamy.

1. Składamy gorące podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej diecezji i naszej parafii. Bóg zapłać!
2. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach maryjnych. Jesteśmy znani w świecie jako naród maryjny. Dajmy temu wyraz swoją postawą, zwłaszcza w tym miesiącu.
3. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest w naszej parafii kwesta celem zmniejszenia zaciągniętych długów z możliwością podejmowania dalszych działań w parafii. Potrzeba więc aby wszyscy parafianie czuli się odpowiedzialni za dobra duchowe i materialne naszej parafii. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do Rady Parafialnej, Gospodarczej i Ekonomicznej o podjęcie się tego trudu przeprowadzenia kwesty a Was Drodzy Parafianie usilnie prosimy o zrozumienie, oraz o życzliwość i ofiarność!
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Imieniny biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza.
- czwartek – wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
- w piątek – spotkanie klas I i II Gimnazjum na nabożeństwie majowy i Mszy świętej o godz. 18.00 w ramach przygotowania do godnego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
- sobota – odpust w Palnej ku czci M Bożej Wspomożycielki Wiernych. Suma o 11.00.
- w niedzielę – odpust w Grybowie ku czci M Bożej Przedziwnej
5. W niedzielę za tydzień 21 maja po Mszy popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w budynku na plebani. Zapraszamy i prosimy o przybycie!
6. Nasza parafialna orkiestra startuje w piątym plebiscycie o nagrodę „Sądeczanina Roku”, w kategorii instytucja. Zachęcamy do oddania swojego głosu na naszą orkiestrę. Głosować można drogą elektroniczną pod adresem: V Plebiscyt „O nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”, oraz przez wypełnienie karty, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

7. Parafialne Przedszkole im. Św. Jana Pawła II, przeżywając kolejną rocznicę urodzin i kanonizacji świętego Patrona, przygotowuje na najbliższą niedzielę niecodzienną akcję sprzedaży przy wyjściu z kościoła, sprowadzonych specjalnie z Wadowic Papieskich Kremówek. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby Przedszkola. Mamy nadzieję, że wszyscy odpowiedzą pozytywnie na tę inicjatywę i nie pozostawią sióstr oraz organizatorów z nierozprowadzonymi kremówkami.
8. Koło Radia Maryja organizuje następujące pielgrzymki: Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice, 10 czerwca, koszt 40 zł. oraz Sokółka – Święta Woda – Białystok, 1 do 2 lipca, koszt 250 zł. Zgłoszenia u Pana Stanisława Wrony.
9. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z serdeczną prośbą do poszczególnych rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień:
I Ołtarz (na bramie starego kościoła), Osików II, odpowiedzialni:
1. Mucha Teresa Mirosław KW 325
2. Sekuła Anna Janusz KW 332
3. Badowski Włodzimierz Anna KW 161
4. Chronowski Tomasz Iwona KW 116 A
II Ołtarz (na ogrodzeniu u P. Filipowiczów), Stara Wieś – Podgranice, odpowiedzialni:
1. Gołyźniak Józef Katarzyna SW 182
2. Chronowski Marcin Anna SW 241
3. Mikulec Jarosław Bogusława SW 220
4. Kiełbasa Piotr Urszula KW 313
III Ołtarz ( koło budki telefonicznej) Centrum, odpowiedzialni:
1. Jachowicz Mateusz Iwona KW 318
2. Mikulski Jerzy Bogumiła KW 244
3. Frączek Sławomir Ewa KW 275
4. Rogowski Paweł Elżbieta KW 265

IV Ołtarz (przy nowym kościele) Od mostu do nowego kościoła, odpowiedzialni:
1. Obrzut Tadeusz Marta KN 134
2. Polański Grzegorz Katarzyna KN 229
3. Biskup Marian Małgorzata KN 5
4. Pietruch Sławomir i Anastazja KN 6
Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 16 maja na plebanii po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie!
10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30, następujące rodziny: Chronowski Tomasz 116 A, Lichoń Cecylia 146, Sapalski Maciej 53, Sapalski Jerzy 297, Rola Jacek 60, Lichoń Zygmunt 355, Bednarz Paweł 268, Bednarz Bożena 215, Baran Mateusz 2, Śmigacz Danuta 142.
11. Parafia w Białej Niżnej zaprasza 24 maja o godz. 18.45 na Nabożeństwo Laudacji Maryjnych podczas Uroczystości przeniesienia relikwii św. Dominika.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. W Gościu niedzielnym polecamy artykuł: „Serce świata”,
w Źródle artykuł: „Matka każdego człowieka”.

Przed błogosławieństwem:
„Niech się nie trwoży serce wasze” – mówi dziś do nas Jezus. Jeżeli są w naszych sercach obawy i niepokoje, możemy oddać je Bogu. Jezus nie zostawi nas samych. Kiedy na Nim oprzemy nasze życie, kiedy Mu zaufamy, wtedy On poprowadzi nas najlepszą drogą do zbawienia.