1. Składamy gorące podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej diecezji i naszej parafii. Bóg zapłać!
2. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach maryjnych. Jesteśmy znani w świecie jako naród maryjny. Dajmy temu wyraz swoją postawą, zwłaszcza w tym miesiącu.
3. W dniu dzisiejszym przeprowadzana jest w naszej parafii kwesta celem zmniejszenia zaciągniętych długów z możliwością podejmowania dalszych działań w parafii. Potrzeba więc aby wszyscy parafianie czuli się odpowiedzialni za dobra duchowe i materialne naszej parafii. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do Rady Parafialnej, Gospodarczej i Ekonomicznej o podjęcie się tego trudu przeprowadzenia kwesty a Was Drodzy Parafianie usilnie prosimy o zrozumienie, oraz o życzliwość i ofiarność!
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Imieniny biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, naszego Pasterza.
- czwartek – wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
- w piątek – spotkanie klas I i II Gimnazjum na nabożeństwie majowy i Mszy świętej o godz. 18.00 w ramach przygotowania do godnego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
- sobota – odpust w Palnej ku czci M Bożej Wspomożycielki Wiernych. Suma o 11.00.
- w niedzielę – odpust w Grybowie ku czci M Bożej Przedziwnej
5. W niedzielę za tydzień 21 maja po Mszy popołudniowej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej w budynku na plebani. Zapraszamy i prosimy o przybycie!
6. Nasza parafialna orkiestra startuje w piątym plebiscycie o nagrodę „Sądeczanina Roku”, w kategorii instytucja. Zachęcamy do oddania swojego głosu na naszą orkiestrę. Głosować można drogą elektroniczną pod adresem: V Plebiscyt „O nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin”, oraz przez wypełnienie karty, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

7. Parafialne Przedszkole im. Św. Jana Pawła II, przeżywając kolejną rocznicę urodzin i kanonizacji świętego Patrona, przygotowuje na najbliższą niedzielę niecodzienną akcję sprzedaży przy wyjściu z kościoła, sprowadzonych specjalnie z Wadowic Papieskich Kremówek. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby Przedszkola. Mamy nadzieję, że wszyscy odpowiedzą pozytywnie na tę inicjatywę i nie pozostawią sióstr oraz organizatorów z nierozprowadzonymi kremówkami.
8. Koło Radia Maryja organizuje następujące pielgrzymki: Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice, 10 czerwca, koszt 40 zł. oraz Sokółka – Święta Woda – Białystok, 1 do 2 lipca, koszt 250 zł. Zgłoszenia u Pana Stanisława Wrony.
9. Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z serdeczną prośbą do poszczególnych rejonów parafii o przygotowanie ołtarzy na ten święty dzień:
I Ołtarz (na bramie starego kościoła), Osików II, odpowiedzialni:
1. Mucha Teresa Mirosław KW 325
2. Sekuła Anna Janusz KW 332
3. Badowski Włodzimierz Anna KW 161
4. Chronowski Tomasz Iwona KW 116 A


II Ołtarz (na ogrodzeniu u P. Filipowiczów), Stara Wieś – Podgranice, odpowiedzialni:
1. Gołyźniak Józef Katarzyna SW 182
2. Chronowski Marcin Anna SW 241
3. Mikulec Jarosław Bogusława SW 220
4. Kiełbasa Piotr Urszula KW 313


III Ołtarz ( koło budki telefonicznej) Centrum, odpowiedzialni:
1. Jachowicz Mateusz Iwona KW 318
2. Mikulski Jerzy Bogumiła KW 244
3. Frączek Sławomir Ewa KW 275
4. Rogowski Paweł Elżbieta KW 265

IV Ołtarz (przy nowym kościele) Od mostu do nowego kościoła, odpowiedzialni:
1. Obrzut Tadeusz Marta KN 134
2. Polański Grzegorz Katarzyna KN 229
3. Biskup Marian Małgorzata KN 5
4. Pietruch Sławomir i Anastazja KN 6
Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 16 maja na plebanii po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o obowiązkowe przybycie!
10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30, następujące rodziny: Chronowski Tomasz 116 A, Lichoń Cecylia 146, Sapalski Maciej 53, Sapalski Jerzy 297, Rola Jacek 60, Lichoń Zygmunt 355, Bednarz Paweł 268, Bednarz Bożena 215, Baran Mateusz 2, Śmigacz Danuta 142.
11. Parafia w Białej Niżnej zaprasza 24 maja o godz. 18.45 na Nabożeństwo Laudacji Maryjnych podczas Uroczystości przeniesienia relikwii św. Dominika.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych. W Gościu niedzielnym polecamy artykuł: „Serce świata”,
w Źródle artykuł: „Matka każdego człowieka”.

Przed błogosławieństwem:
„Niech się nie trwoży serce wasze” – mówi dziś do nas Jezus. Jeżeli są w naszych sercach obawy i niepokoje, możemy oddać je Bogu. Jezus nie zostawi nas samych. Kiedy na Nim oprzemy nasze życie, kiedy Mu zaufamy, wtedy On poprowadzi nas najlepszą drogą do zbawienia.