WIELKI PONIEDZIAŁEK - 10.04
6.30 1. + Józefa (ona) Fyda od Wioletty i Adama Kmak z rodziną
2. + Zenon Olech od szwagra Zdzisława z rodziną

18.00 1. + Adam Uznański od córki z rodziną
2. + Maria Bocheńska od Koła Gospodyń Wiejskich z KN


WIELKI WTOREK – 11.04
6.30 1. + Tadeusz Tarasek od wujka Leopolda z rodziną
2. ++ Wiktoria, Władysław Polańscy

18.00 1. + Grzegorz Pałubiak
2. + Helena Baran od swatowej z Florynki


WIELKA ŚRODA – 12.04
6.30 1. + Stanisław Kostecki w 7 rocz. śm. oraz + żona Emilia
2. + Wincenty Mirek w 2 rocz. śm.

18.00. 1. + Jan Pietruch od swatów Mikulskich
2. O szczęśliwe rozwiązanie dla Kamili Szczecina oraz zdrowie dla niej i dziecka
St. Wieś - 17.00: + Bronisława (ona) Gołyźniak od wnuków z Krużlowej


WIELKI CZWARTEK - 13.04 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
18.00 1. Za parafian
2. W int. kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii, o zdrowie i bł. Boże
3. + ks. prał. Kazimierz Stępień i ++ zmarli kapłani


WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ - 14.04 Liturgia Męki Pańskiej

Mszy św. nie ma! (Liturgia Męki Pańskiej – godz. 17.00)

 

WIELKA SOBOTA - 15.04 Wigilia Paschalna
19.00 1. Za parafian
2. + Jan Pietruch od swatów Mikulskich
3. + ks. prał. Kazimierz Stępień


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 16.04
7.00 1. + Józefa (ona) Fyda od Anny Kmak z Kąclowej
2. + Władysława (ona) Janusz od wnuczki Elżbiety z rodziną

9.00 1. Za parafian
2. + Andrzej Jędrusik od syna Jana z rodziną

11.00 1. ++ Maria, Piotr Mikulscy
2. W intencji ks. Proboszcza Marka, o zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej

15.00 1. Za ojczyznę od Stanisława Wrony
Stara Wieś - 10.00: ++ Genowefa, Stanisław Marcinkiewicz
14.00: ++ Helena, Franciszek Gołyźniak od córki Barbary

1. Przeżywając dziś dwunastą rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II, sięgnijmy myślą i sercem do jego świetlanej postaci, wczytajmy się              w głoszone przez niego Słowo Boże aby dobrze i owocnie przeżyć ten czas wielkopostnego przygotowania do Wielkanocy.

2. Ksiądz biskup Ordynariusz dr Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie zaprasza nas wszystkich do przekazania 1%                            z naszych dochodów na potrzeby Caritas naszej tarnowskiej diecezji. Prosimy zapoznać się z tym komunikatem.

3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy świętej popołudniowej odbędzie się obrzęd przyjęcia aspirantów do grona ministrantów. Zapraszamy serdecznie rodziców, rodzeństwo tych chłopców                       do wzięcia udziału w tej uroczystości.

4. Dziś podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbierana będzie ofiara na kwiaty do Bożego Grobu i na ołtarz wielkanocny.

5. Kolejne 5 rodzin z naszej parafii z ubiegłych dwóch tygodni przekazały ofiarę w łącznej kwocie 400 zł. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- we czwartek – po Mszy świętej popołudniowej godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona wspólną modlitwą brewiarzową. Podczas adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

- w I piątek do chorych, których prosimy zgłosić w zakrystii, udamy się według następującego porządku: Ks. Paweł od godz. 8.00,                  Ks. Proboszcz od godz. 13.30, ks. Kazimierz na Starej Wsi od godz. 8.00.

- w najbliższy piątek, 7 kwietnia, o godz. 18.00 w górnej części kościoła rozpocznie się Inscenizowana Droga Krzyżowa w plenerze, której tematyką będą słowa: ”Idźcie i głoście miłość Bożą objawioną w zbawczej męce i śmierci Jezusa Chrystusa”. Prosimy strażaków              o zabezpieczenie trasy. Uczniowie klas I i II Gimnazjum wezmą obowiązkowy udział w tej drodze krzyżowej w ramach comiesięcznego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

- za tydzień w niedzielę, inscenizowana procesja z palmami przed Mszą świętą o godz. 11.00. Wszyscy zgromadzimy się 15 minut wcześniej na drodze pomiędzy przedszkolem a starym kościółkiem. Prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa.

Po Mszy świętej konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako jałmużna postna oraz na naszą parafię. Młodzież zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych w Tarnowie.

7. Paschaliki oraz baranki na stół wielkanocny można nabywać                 u ministrantów. Ofiara przeznaczona jest na Caritas diecezjalne                       i parafialne.

8. Paczki z niepsującą się żywnością dla potrzebujących rodzin można składać w przedsionku kościoła do specjalnie przygotowanego kosza.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30, następujące rodziny: Bednarz Dariusz 65, Fyda Antoni 186, Kasprzyk Paweł 186, Fyda Andrzej 302, Zięcina Ryszard 35, Stanuszek Marcin 35, Zięcina Robert, Ogorzałek Maria 58, Ogorzałek Wojciech 58, Frączek Paweł 198, Marcinkiewcz Marian 141, Tarasek Barbara 169, Tarasek Rafał 169, Bednarz Włodzimierz 211, Kasprzyk Krzysztof , Wiśniewska Lucyna 239.

Bardzo prosimy młodzież, która przyjęła w ostatnią środę sakrament bierzmowania o przyjście razem z rodzicami w sobotę na godz. 9.00 do posprzątania otoczenia starego i nowego kościoła. Prosimy przynieść ze sobą miotły i grabki.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: „Bóg nie chce cierpienia”(kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji), w numerze Źródła artykuł: „Skarb prawego sumienia”.

11. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności + Jan Dobroszek. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie… .

1. Czas świętych rekolekcji parafialnych jaki dziś rozpoczęliśmy niech będzie dla wszystkich niepowtarzalną okazją pogłębienia więzi z Bogiem, wzmocnienia duchowych sił do trwania na drodze prowadzącej do zbawienia. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księdzu Rekolekcjoniście z Tarnowa – księdzu Arturowi Ważnemu, Diecezjalnemu Duszpasterzowi Nowej Ewangelizacji za podjęcie się trudu przeprowadzenia tych duchowych ćwiczeń. Niech Przemieniony Chrystus z naszego Sanktuarium przez pośrednictwo Pięknej Madonny Krużlowskiej będzie jego mocą i miłością.

   Zwracamy się do wszystkich parafian z prośbą o zapoznanie się szczegółowe z programem rekolekcji oraz o ochotne wzięcie w nich udziału.

   W ostatnim dniu rekolekcji, we środę na wszystkich Mszach świętych zbierana będzie ofiara, którą ksiądz rekolekcjonista przeznaczy na ważne cele duszpasterskie. Prosimy o ofiarność!

Łączymy się duchowo, za pośrednictwem przekazu internetowego,       z chorymi, cierpiącymi oraz z przebywającymi za granicą naszej Ojczyzny.

2. Nauka stanowa dla rodziców odbędzie się dziś i jutro po Mszy świętej popołudniowej.

3. Wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godz. 12.00. Prosimy ich opiekunów                    o przywiezienie ich do kościoła wcześniej aby mogli skorzystać                    ze spowiedzi.

4. We wtorek przez cały dzień będzie wielkopostna spowiedź parafialna od godz. 8.30 do 16.30. Prosimy wszystkich                               o skorzystanie z tego czasu, ponieważ w innych dniach będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach.

5. Składamy gorące podziękowanie za złożenie ofiary pieniężnej jako daru ołtarza: rodzicom dzieci klasy IIa za 510 zł, rodzicom dzieci z klasy IIb za 510 zł, rodzicom uczniów gimnazjum z klasy IIIa 2 200 zł, oraz rodzicom uczniów gimnazjum z klasy IIIb 2 200 zł. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

6. Kandydaci do bierzmowania w dniach rekolekcji będą mieć Nowennę do Ducha świętego po nabożeństwie dla całego Gimnazjum.

7. Sakrament Bierzmowania odbędzie się we środę podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w Grybowie. Kandydaci do bierzmowania, ich świadkowie, oraz rodzice powinni być w Bazylice grybowskiej                      o godz. 17.30.

8. W najbliższą niedzielę 2 kwietnia podczas Mszy świętej popołudniowej odbędzie się obrzęd przyjęcia aspirantów do grona ministrantów. Zapraszamy serdecznie rodziców, rodzeństwo tych chłopców do wzięcia udziału w tej uroczystości.

9. Paschaliki oraz baranki na stół wielkanocny można nabywać                 u ministrantów. Ofiara przeznaczona jest na Caritas diecezjalne                       i parafialne.

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30, następujące rodziny: Hotloś Marian 157, Gawlik Antoni 209, Petryla Wiesław 87, Górak Piotr 98, Stec Tadeusz 87, Serafin Wanda 182, Serafin Grzegorz 298, Gucwa Stanisław 33, Gucwa Sławomir 33, Wrona Teresa 33.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: „W obronie zasad”, w numerze Źródła artykuł: „Źródło pokoju i radości”.