1. Trwając na niedzielnym uwielbianiu Boga, prośmy by spotkanie z Nim umacniało naszą wiarę, nadzieję i miłość.
2. Składamy gorące podziękowanie za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy też tym 22 rodzinom, które w ostatnich trzech tygodniach złożyli ofiarę na pokrycie kosztów remontu dachu w Starej Wsi w łącznej kwocie 1 700 zł. Bóg zapłać! Zwracamy się równocześnie z prośbą do zdecydowanej większości rodzin o regularne składanie comiesięcznych ofiar do kopert, abyśmy mogli spłacić w jak najbliższym czasie ciążący na nas dług.

3. Trwa XXXV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Łączmy się duchowo
z pielgrzymami, towarzysząc im naszą modlitwą, by szczęśliwie dotarli do tronu Czarnej Madonny. Szczegółowe relacje z pielgrzymki przeprowadzi Radio RDN Małopolska. Program transmisji umieszczony jest na stronie internetowej diecezji. Wyjazd autokaru po pielgrzymów na Jasną Górę odbędzie się rano w piątek o godz. 4:00 z przystanku przed starym kościołem.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek - wspomnienie św. Piusa X, papieża
- we wtorek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
- we czwartek - święto św. Bartłomieja, apostoła
- w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
- w niedzielę – w kościele parafialnym, podczas Najświętszej Ofiary o godz. 11.00 powitamy nowowyświęconego księdza Krzysztofa Ferenca, który odprawi w naszym kościele pierwszą Mszę świętą i rozpocznie posługę duszpasterską w naszej parafii.

5. Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia
w Nowym Sączu, które będą trwać w dniach od 24 do 28 sierpnia. Nasza parafia jest w szczególny sposób zaproszona do pielgrzymowania w piątek 26 sierpnia. Szczegóły uroczystości zamieszczone są na afiszu w gablocie.

6. Kolejna pielgrzymka trasą: Góra Św. Anny – Wambierzyce – Bardo planowana jest na 2 i 3 września. Koszt 250 zł. Zapisy u Pana Stanisława Wrony.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Zwolenik Wiesław 227, Zwolenik Andrzej 249, Zwolenik Zdzisław 130, Zwolenik Tomasz 339, Jasnos Marian 163, Jasnos Mirosław 163, Poręba Anna 195, Oleksy Jan 195, Czulińska Zofia 217, Jędrusik Józef 258.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Niewidzialna Armia”. W Źródle znajdziemy artykuł: „Ojciec od cudów”.
9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Stanisław Mikulski. Polećmy ich nieśmiertelne duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie… .

1. Wspomnienie kolejnych objawień fatimskich w dniu dzisiejszym niech nas zachęci do zapoznania się z ich treścią, która jest dla nas współczesnych ludzi wyrazem troski Boga o nasze wieczne zbawienie.
2. Trwając w dziękczynieniu składanym Panu Bogu za dar tygodniowego odpustu w naszym Sanktuarium, uwielbiamy Chrystusa za wszelkie łaski otrzymane od Przemienionego Pana. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach, a zwłaszcza osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie i realizację tych obchodów. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym, Kołu Gospodyń Wiejskich, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Orkiestrze Parafialnej, Ochotniczej Strażom Pożarnym, noszącym obrazy, feretrony, sztandary, baldachim, kandelabry, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym. Bóg zapłać!
3. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na UP JPII w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać! Za tydzień ofiara na potrzeby naszej parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel! Prosimy zwłaszcza rodziny korzystające z kaplicy w Starej Wsi o comiesięczną ofiarę na spłacenie wykonanych prac przy remoncie dachu a wszystkie rodziny prosimy o ofiarę na kolejne wyposażenie Sali Misterium naszego Sanktuarium.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Msza św. w kaplicy w Starej Wsi o 17.00.
– we wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMPanny . Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych. Msze święte w Krużlowej o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W Starej Wsi Msza św. o godz. 10.00. W tym dniu o godz. 13.30 wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na wzgórze Rosochatki, gdzie o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania. Odpust w Kąclowej, suma o godz. 11.00.
- we czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana. W tym dniu z placu katedralnego z Tarnowa wyrusza XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Łączmy się duchowo poprzez modlitwę z pątnikami z naszej parafii, by ich pielgrzymowanie wydało obfite owoce. Szczegółowe relacje z pielgrzymki przeprowadzi Radio RDN Małopolska. Program transmisji umieszczony jest na stronie internetowej diecezji.
5. Wyjazd pielgrzymki trasą: Świebodzin – Legnica – Krzeszów odbędzie się 18 sierpnia w piątek o godz. 23.00 z przystanku koło starego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

7. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Frączek Barbara 201, Frączek Jakub 201, Janusz Mieczysław 12, Tarasek Adam 13,Tarasek Ludwik 82,Tarasek Adam 82, Kostecki Franciszek 61, Jędrusik Henryk 253, Skraba Marcin 253Gruca Jan 81,

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Niewygodna Święta”. W Źródle znajdziemy artykuł: „Rocznicowy Boży raban”.