1. Diecezjalne Święto Rodziny niech zachęci nas do odnowienia prawdziwie chrześcijańskiej atmosfery naszych domów. Módlmy się zwłaszcza za rodziny dotknięte wieloma tragediami czy nieszczęściami.

2. Dziękujemy kolejnym 5 rodzinom ze Starej Wsi za złożoną ofiarę w łącznej kwocie 400 zł. na remont dachu na kaplicy, oraz za ofiarę 150 zł. od 2 rodzin na nasze Sanktuarium. Bóg zapłać! Po półtorarocznym okresie zbierania ofiar na dach w Starej Wsi pozostało jeszcze do spłacenia 20 410 zł. Prosimy więc te rodziny, które korzystają ze starowiejskiej kaplicy a nie składały jeszcze ofiary ( bo większość ofiar pochodzi od nielicznych rodzin, które sukcesywnie co miesiąc przekazują ofiarę na ten cel) aby poczuły się w obowiązku złożenia stosownej ofiary.

3. Dziś w Sali Misterium o godz. 17.00 i 19.00 odbędzie się spektakl Teatralny w wykonaniu Parafialnego Zespołu Teatralnego RENOVATIO pt: „Święty czy bandyta”. Wszystkich chętnych Zapraszamy !

4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy świętych popołudniowych.

- W poniedziałek w naszym kościele diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:

Po Mszy św. o godz. 6.30 adorują:

7.00 – 8.00 – Krużlowa Wyżna: Centrum

8.00 – 9.00 – Krużlowa Wyżna: Równia, Pustki,

9.00 – 10.00 – Karczyska, Podgranice, Bania

10.00 – 10.30 – Dzieci z Przedszkola

10.30 – 11.00 – Widomia, Pagorek

11.00 – 12.00 – Osików I i II

12.00 – 13.00 – Stara Wieś, Nowa Wieś, Wieś

13.00 – 14.00 – Stara Wieś: Potoki, Strzylawka, Węglarnia

14.00 – 15.00 – Koło Radia Maryja, Krużlowa Wyżna – Wieś

15.00–16.00 – Krużlowa Niżna: Zamłynie, Zawodzie, Gromnik Poddziale I i II

16.00 – 16.30 – Róże Żywego Różańca, Margaretki

16.30 – 17.30 – Akcja Katolicka, Caritas, Duchowa Adopcja

17.30 – Nieszpory Eucharystyczne i zakończenie adoracji

18.00 – Msza święta

Prosimy o zapoznanie się z porządkiem adoracji i nabożeństw oraz w miarę możliwości o dostosowanie się do ustalonego czasu.

- we czwartek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- w piątek – Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego podczas Mszy świętej o godz. 8.00, w Starej Wsi o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe, rodziców i opiekunów. Wypada aby w tygodniu skorzystać z Sakramentu Pokuty i z czystym sercem wziąć udział w podziękowaniu za miniony rok pracy i nauki w szkole.

- za tydzień niedziela Synodalna i Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 następujące rodziny z przysiółku Osików I: Lichoń Grażyna, Lichoń Franciszek, Okwat Marek, Badowski Bolesław, Ząber Marcin, Fyda Tadeusz, Ramian Krzysztof, Chronowski Adam, Gawron Stanisława, Gruca Tomasz.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: ”Prawda, piękno, katolicyzm”. Polecamy czasopisma: Źródło, Niedziela oraz dwumiesięcznik Miłujcie się      z niezwykłym świadectwem ocalenia życia pt; „Przeżyłem śmierć, widziałem niebo”

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Jędrusik. Polećmy jego duszę nieśmiertelną Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie… .