Patroni dnia dzisiejszego: święci Apostołowie Piotr i Paweł

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

  • Czytania na środę, 29 czerwca 2016

    Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

    (Dz 12,1-11)
    W owych dnaich Herod zaczął prześladować niektórych członków Kościoła. Ściął mieczem Jakuba, brata Jana, a gdy spostrzegł, że...

PogodaLicznik

Dzisiaj126
Wczoraj107
W tym tygodniu347
W tym miesiącu2949
Ogółem117887

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła 19.06.2016

1. Przeżywając dziś Diecezjalne Święto Rodziny łączmy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi przy papieskim ołtarzu w Stary Sączu i prośmy usilnie Jezusa i Maryję o potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej parafii.

2. Bóg zapłać kolejnym 25  rodzinom z naszej parafii za złożenie ofiary do kopert w łącznej kwocie 2 450 zł. jako ofiarę na kaplicę przedpogrzebową. Bóg zapłać!

3. W kaplicy Matki Bożej umieściliśmy wykonane już nowe ławki ufundowane z ofiar rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych. Bóg zapłać!

4. Nad chórem zamontowano nowy witraż, którego koszt wyniósł 15 420 zł. Fundatorami jesteśmy wy Drodzy Parafianie, którym składamy gorące podziękowanie. Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych,  codziennie w tym miesiącu po Mszach świętych popołudniowych.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- we wtorek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- we środę i czwartek – spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego o 17.30., w Starej Wsi o 16.30.

- w czwartek – zakończenie kolejnego roku pracy Przedszkola Parafialnego im. Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą na godzinę 14.00, dzieci uczęszczające do przedszkola i ich rodziców.

- w piątek - zakończenie roku szkolnego i katechetycznego podczas Mszy świętej o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe, rodziców i opiekunów. Z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

- w najbliższą niedzielę 26 czerwca w Kąclowej odbędzie się II Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej. Szczegóły na afiszu.

7. Przypominamy, że Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dnia 10 lipca 2016 r. Koszt pielgrzymki 50 zł. Wyjazd 10 lipca w niedzielę o godz. 5.00 rano. Zapisy u Pana Stanisława Wrony:  tel: 720 215 720.

8. Dziś Dziewczęca Służba Maryjna zbierać będzie ofiarę do puszek na potrzeby młodzieży i dzieci. Prosimy o ofiarność i zrozumienie.

 

9. Jedna z rodzin naszej parafii w ostatnim czasie została poważnie poszkodowana w swoim gospodarstwie. Na prośbę Pana Sołtysa w najbliższą niedzielę po Mszach świętych zostanie przeprowadzona kwesta do puszek jako wyraz pomocy i solidarności społecznej.

10. Zbliża się coroczna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę  2 lipca. Zachęcamy nauczycieli do wzięcia udziału w tej pielgrzymce i prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.

11. Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich organizuje wsparcie osób zwolnionych i zagrożonych zwolnieniem z pracy z terenu Powiatu Nowosądeckiego poprzez projekt temu poświęcony. Szczegóły na tablicy ogłoszeń!

12. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania
w sobotę na godz. 8.30 następujące rodziny: Baran Łukasz   243, Kwoka Roman 243, Kostecki Tomasz 294, Kwoka Łukasz 329,  Jędrusik Paweł 267, Jaworecki Piotr 103, Jaworecki Antoni 286, Orlecki Jerzy 191, Jędrusik Paweł 258, Jędrusik Józef 258,

 

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Abyś dzień święty święcił”. Polecamy specjalny numer Źródła z artykułem o naszym nowym świętym.

 

 
X Niedziela Zwykła 05.06.2016

1. Obchodząc dziś Dzień Dziękczynienia w naszej Ojczyźnie, podziękujmy Bogu za łaski jakich nam udziela Zbawiciel, aby nasza wdzięczność była wyrazem szczerej miłości.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, poświęcony Sercu Pana Jezusa.  Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszach świętych popołudniowych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Bożego.

3. Wyrazy wdzięczności kierujemy do kolejnych 13 rodzin z naszej parafii za złożenie ofiary do kopert w łącznej kwocie 1 400 zł. na przygotowanie kaplicy przedpogrzebowej. Bóg zapłać!

4. Zgodnie z zapowiedzią Rada Parafialna naszej parafii przeprowadzi dziś kwestę w naszej parafii ( z wyjątkiem Poddziala I, gdzie kwesta odbędzie się tydzień później), celem spłacenia długów oraz zebrania ofiary na czekające nas prace w parafii. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do przedstawicieli Rady Parafialnej o podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty a Was Drodzy Bracia i Siostry prosimy gorąco o ofiarność na ten cel. Niech nasza postawa będzie wyrazem autentycznej wiary i niech pozostanie czytelnym świadectwem dla przyszłych pokoleń.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – o godz. 17.00 w sali na plebani odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu kolędników misyjnych na wycieczkę, planowaną w sobotę 11 czerwca

- we środę – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

- w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

- w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

- w niedzielę – zbiórka do puszek

5. W niedzielę – za tydzień – 12 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 11.00, sprawowanej przez dziekana naszego grybowskiego dekanatu, ks. Prałata Bolesława Bukowca, modlić się będziemy za naszych zmarłych parafian. Po zakończeniu Mszy świętej odbędzie się poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej, która została już dostosowana do użytku. Do pomieszczenia kaplicy będzie można wejść po modlitwach poświęcenia. Informujemy, że opiekunem kaplicy został Pan Jan Mikulski, pełniący u nas funkcję grabarza i z nim w razie potrzeby uzgadniać należy wszystkie sprawy związane z korzystaniem z kaplicy oraz chłodni.

8. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania
w sobotę o godz. 8.30 następujące rodziny: Niewiadomski Piotr 250, Mirek Mateusz 250, Gołyźniak Jan 251, Frączek Sławomir 275, Lichoń Bogusław 210, Chronowski Stanisław 134, Rogowski Paweł 265, Biskup Marian 118A, Baran Andrzej 158, Zając Elżbieta 248,

 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Andrea Bocelli o wierze, muzyce i miłosierdziu”, w Źródle artykuł: „Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie”.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 119