Patroni dnia dzisiejszego: św. Jan Kanty, prezbiter

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

PogodaLicznik

Dzisiaj60
Wczoraj91
W tym tygodniu388
W tym miesiącu2412
Ogółem131176

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2016

1. W dniu dzisiejszym w naszej diecezji przeprowadzane są badania niedzielnych praktyk religijnych.

2. Zgodnie z rocznym planem działalności Rady Parafialnej zostanie przeprowadzona kwesta w naszej parafii w najbliższą sobotę i niedzielę, celem pozyskania nowych środków pieniężnych dla zmniejszenia zaciągniętych długów w parafii, wykonania kolejnych prac w drugiej części budynku gospodarczego, dalszą część witraża na chórze, przygotowania dokumentacji remontu w starym kościele, częściowe dofinansowanie pierwszej części remontu głównego ołtarza w starym kościele, który zostanie ukończony przy końcu tego miesiąca. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do Wszystkich Parafian o zrozumienie, życzliwość i ofiarność na czekające nas prace a Radę Parafialną prosimy gorąco o podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty. Tylko przez wzajemną współpracę całej parafii możemy dokonać wiele dla dobra duchowego i materialnego naszego Sanktuarium.

3. Jeszcze raz apelujemy do wszystkich nauczycieli i wychowawców o wzięcie udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli do Sanktuarium w Tuchowie 22 października.  Zapisy    w zakrystii lub szkole do najbliższego wtorku. Wyjazd planowany jest na godz. 8.00 z przystanku koło starego kościoła.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

- we wtorek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia. Polecajmy w naszych modlitwach pracowników Służby Zdrowia a zwłaszcza naszego Krużlowskiego Ośrodka Zdrowia.

- we środę o godz. 8.00 na naszym parafialnym parkingu odbędzie się  akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego. W tym dniu na parking parafialny podjedzie oznakowany samochód, który zbierze przyniesiony sprzęt. Dołóżmy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

- w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

- w sobotę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

- w niedzielę 23 października zostanie przeprowadzona Akcja Krwiodawstwa w budynku plebanii w godz. od.8.00 do 13.00. Zapraszamy chętne osoby w jego od 18-tego do 60 roku życia, aby pospieszyły z pomocą tym, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie śmierci. Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.

5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci modlitewnej naszych zmarłych. Po Mszy św. można zabrać kartki do wypisania wypominek całorocznych  i listopadowych. Wypominki całoroczne  będą czytane w każdą niedzielę przed Mszą św.  o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i w Starej Wsi przed 10.00. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Prosimy przy wypisywaniu wypominek całorocznych zaznaczyć przed którą Mszą św. mają być włączone     do modlitwy. Wypominki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów, o zachowanie porządku na cmentarzu, o wsypywanie szklanych i plastikowych odpadów do kontenera.

6. Wyjazd Pielgrzymki do Porąbki Uszewskiej 22 października o godz. 8.00 z przystanku koło starego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.

7. Już dziś zapraszamy do naszego Sanktuarium Przemienienia Pańskiego na uroczystą Mszę świętą wraz z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie od zła. Modlitwie w dniu 25 października (w następny wtorek) przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Michał Olszewski – Sercanin.

8. Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu zaprasza na studia w systemie dziennym i zaocznym. Szczegóły na afiszu.

9. Ks. Arkadiusz Stępień od poniedziałku (17 października)  rozpocznie Msze Święte gregoriańskie za duszę śp. Anny Ćwiklik .

10. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania sobotę na 8.30 następujące rodziny: Biskup Krystyna 7, Olech Tadeusz 70, Pietruch Aleksander 205, Pietruch Sławomir 6, Fyda Marek 113, Obrzut Tadeusz 134,  Fyda Bogusława 186, Olchawski Stanisław 163, Iwański Kazimierz 79, Gryzło Jarosław 79A.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym artykuł: „Czarny czas dla życia”. W Źródle artykuł: „Wpatrzeni w miłosierdzie”. Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2017 rok.

 
XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2016

1. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę przeznaczoną na cele diecezjalne.

2. Przypominamy, że w tym roku  nabożeństwa różańcowe odprawiane są po Mszach świętych popołudniowych według następującego porządku: w dni powszednie w Krużlowej po Mszy świętej o godz. 16.30, w Starej Wsi po Mszy św. o godz. 15.30. W niedziele w Krużlowej po Mszy świętej o godz. 15.00, w Starej Wsi o 14.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej po nabożeństwie otrzymują okolicznościowe obrazki.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – spotkanie DSM ( grupa młodsza ) o godz. 15.30. Zapraszamy na to spotkanie uczennice Szkoły Podstawowej, które pragną należeć do tej grupy

- we wtorek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

- we środę – wspomnienie Św. S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Spowiedź w kaplicy w Starej Wsi przed I piątkiem od godz. 14.30.

- w I czwartek – Spowiedź dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum od godz. 16.00. Po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną wspólnym odmówieniem modlitwy brewiarzowej. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej

- w I piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Odpust w Binczarowej. Suma o 11.00. Spowiedź od godz. 15.30. Do chorych udamy się według następującego porządku: Ks. Proboszcz od godz. 8.00, ks. Paweł od godz. 9.00, ks. Kazimierz na Starej Wsi od godz. 8.00.

- w niedzielę za tydzień – ofiara na tacę przeznaczona będzie na płatności w  naszej parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel! Odpust w Białej Niżnej. Wtedy też przypada XVI Dzień Papieski pod hasłem: „ Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia jako pomoc  dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

4. Zbliża się akcja zbierania zużytego sprzętu elektronicznego. W naszej parafii zbiórka ta odbędzie się 19 października ( we środę ). W tym dniu na parking parafialny podjedzie oznakowany samochód, który zbierze przyniesiony sprzęt. Dołóżmy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie        na całym świecie.

5. Bezpłatne badanie słuchu odbywać się będzie w Grybowie w każdy czwartek października w studio GEERS, przy ul. Grunwaldzkiej w godzinach od 8.00 do 12.00.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania sobotę na 8.30 następujące rodziny: Kostecka Talina 28, Serafin Paweł 28, Kostecki Józef 78, Filip Roman 136, Filip Grzegorz 136, Tarasek Zbigniew 27, Chronowska Grażyna 160, Jachowicz Maria 1, Chronowski Włodzimierz 226, Majerz Andrzej 57.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym artykuł: „Bitwa o życie”. W Źródle artykuł: „Piękno prostoty”. Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2017 rok.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 127