Patroni dnia dzisiejszego: święci męczennicy Kosma i Damian; święci męczennicy Wawrzyniec Ruiz i Towarzysze

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

PogodaLicznik

Dzisiaj141
Wczoraj210
W tym tygodniu141
W tym miesiącu2821
Ogółem128372

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2016

1. Przeżywając dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość pamiętajmy w naszych modlitwach o rodzinach przeżywających dramat  konfliktów spowodowanych przez nadużywanie napojów alkoholowych.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w sobotę wzięli udział w jubileuszowej pielgrzymce do bazyliki w Grybowie. Szczególne podziękowanie kierujemy do strażaków, policji, odpowiedzialnych za nagłośnienie, prowadzących śpiew i modlitwę oraz porządkowych. Bóg zapłać! Niech ten wspólnie przeżyty czas modlitwy przyniesie wszystkim obfite Boże Błogosławieństwo.

3. Gorąco dziękujemy kolejnym 9 rodzinom z naszej parafii za złożoną ofiarę w łącznej kwocie 1050 zł. na kaplicę przedpogrzebową. Bóg zapłać!

4. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi Włoszech.

5. Z dniem 1 października 2016 roku Ośrodek Zdrowia w Krużlowej Wyżnej wznawia działalność leczniczą. Nowymi lekarzami będą Państwo Justyna i Łukasz Mireccy. W związku z koniecznością zbierania nowych deklaracji prosimy wszystkich mieszkańców o zgłaszanie się do tutejszego Ośrodka Zdrowia codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00 a w niedzielę ( 2 października ) od 8.00 do 16.00. Wszyscy, którzy do tej pory przepisali się do innej przychodni, mogą bezpłatnie ponownie złożyć deklaracje w tutejszym Ośrodku.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- we wtorek – wspomnienie Św. Wincentego a’ Paulo, kapłana. Po Mszy świętej wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie organizacyjne Liturgicznej Służby ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej w związku z pielgrzymką do Wadowic.

- we środę – wspomnienie Św. Wacława , męczennika.  Na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na skrzyżowanie dróg (plac przed starym kościołem) na wspólną koronką do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.  Prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa!

- we czwartek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela                 i Rafała.

- w piątek – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Podczas Mszy świętej wieczornej spotkanie dzieci klas drugich wraz z rodzicami w ramach trzyletniego cyklu przygotowania do I Spowiedzi i Komunii świętej. Obecność obowiązkowa!

- w  sobotę – 1 października - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, patronki misji katolickich. Wotywa o Niepokalanym Sercu NMP. Rozpoczęcie nabożeństw październikowych. W tym roku te nabożeństwa odprawiane będą po Mszach świętych popołudniowych według następującego porządku: w dni powszednie w Krużlowej po Mszy świętej o godz. 16.30, w Starej Wsi po Mszy św. o godz. 15.30. W niedziele w Krużlowej po Mszy świętej o godz. 15.00, w Starej Wsi o 14.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej po nabożeństwie będą otrzymywały okolicznościowe obrazki.

- w niedzielę – odpust w Grybowie i Cieniawie w 35 rocznicę istnienia parafii.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania sobotę na 8.30 następujące rodziny: Chronowska Maria 160, Tarasek Franciszek 183, Tarasek Marcin 183, Kiełbasa Piotr 183, Mikulec Leszek 20, Chronowski Marcin 241, Dyba Piotr 207, Mikulec Jarosław 220, Gołyźniak Józef 182, Gołyźniak Zdzisław 76.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym film DVD „Bóg nie umarł”. W Źródle artykuł: „Pomoc  nieba”. Są do nabycia Kalendarze Rolników na 2017 rok. Dla starszych dzieci polecamy nowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

 
XXV Niedziela Zwykła 18.09.2016

1. Przeżywając dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu polećmy Bożej mądrości wszystkich przekazicieli słowa i obrazu aby realizowali w swoim życiu zasady chrześcijańskiej moralności  i odpowiedzialności.

2.  W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Wychowania pamiętajmy w naszych modlitwach codziennych o rodzicach i wychowawcach aby z troską i poświęceniem otaczali swoich wychowanków i zachęcali ich do dobrego życia własnym przykładem.

3. Wspominając dziś Patrona Polski, św. Stanisława Kostkę, obejmijmy naszą duchową troską młodzież, by kształtowała swoje życie na Bożych wartościach.

4. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza odbędą się według  następującego porządku:

- aspiranci – we wtorek – o godz. 16.00 w kościele

- ministranci i lektorzy służący w kaplicy starowiejskiej – we  środę

w kaplicy w Starej Wsi o godz. 16.00

- ministranci w Krużlowej – we czwartek o godz. 16.30 w kościele

- lektorzy i ceremoniarze – w piątek o godz. 16.30 w kościele

Serdecznie zapraszamy na każde z tych spotkań rodziców chłopców i prosimy o obowiązkowe przybycie, celem omówienia ważnych spraw dotyczących funkcjonowania tych wspólnot. Rodzice mogą wybrać dowolnie jeden z podanych terminów.

6. Wszystkich należących do Akcji Katolickiej oraz osoby pragnące włączyć się w tę szlachetną organizację prosimy dziś na spotkanie po Mszy świętej popołudniowej do budynku plebani.

7. Również dzisiaj zapraszamy chórzystów oraz chętne osoby pragnące włączyć się w śpiew na chwałę Boga, na próbę chóru o godz. 18.00 do dolnego kościoła.

 

8. Spotkanie dla klas gimnazjalnych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do godnego przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa!

9. W najbliższą sobotę sobota 24 września, odbędzie się dzień pieszej pielgrzymki całej naszej parafii do bazyliki w Grybowie, najbliższego miejsca Jubileuszowego w tym świętym Roku Miłosierdzia Bożego. Zwracamy się z apelem do wszystkich naszych parafian o zorganizowanie sobie czasu, by wszyscy wzięli udział w tej pielgrzymce. Wyjście pielgrzymki z kościoła parafialnego o godz. 7.30. Program Jubileuszowy nabożeństw rozpocznie się  dla naszej parafii w Grybowie o godz. 10.00. Mamy ogromną nadzieję, że nasza sanktuaryjna wspólnota da żywe świadectwo wiary i nie powstydzi się przed innymi parafiami.

10. Na 25 września planowana jest XXXII Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W imieniu całej diecezji prosimy naszej rodziny aby podjęły to zaproszenie i zgłosiły swój udział w zakrystii.

11.   Zwracamy się z serdeczną prośbą do osób organizujących uroczystości ślubne aby nie stosowały pod żadnym pozorem pogańskiego zwyczaju obsypywania państwa młodych i gości przed drzwiami kościoła   i na placu jakimikolwiek ozdobami i nie zaśmiecali miejsca świętego. W przeciwnym razie bylibyśmy zmuszeni do imiennego upomnienia.

12. Wyjazd pielgrzymki do Warszawy, Lichenia, Torunia, Kalisza odbędzie się 24 września o godz. 1.00 w nocy z piątku na sobotę z przystanku koło starego kościoła.

13. Diecezja Tarnowska włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórka będzie w niedzielę 25 września po Mszach świętych.

14. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania sobotę na 8.30 następujące rodziny: Frączek Stanisław 105, Baran Monika 105, Czernecki Czesław 32, Ziętek Waldemar 209, Ruszkiewicz Roman 61, Szarek Mieczysław 223, Szporna Tomasz 100, Jarząb Stanisław 166, Mirek Stanisław 175, Wojciechowski Jakub 213.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym artykuł „Życie po trzęsieniu”.  W Źródle artykuł: „Św. Matka Teresa od ubogich”. Są już do nabycia Kalendarze Rolników na 2017 rok.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 126