Patroni dnia dzisiejszego: św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

PogodaLicznik

Dzisiaj23
Wczoraj74
W tym tygodniu167
W tym miesiącu23
Ogółem52706

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła 28.09.2014

1. Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o tych, którzy ulegli zgubnemu nałogowi alkoholizmu, by Bóg udzielił im szczególnej łaski wyrwania się z tego nieszczęścia i pozwolił wkroczyć na drogę trzeźwości oraz szczęśliwego życia w rodzinie. W Diecezjalnym Dniu Modlitw o Trzeźwość prośmy Jezusa przez wstawiennictwo Św. Stanisława ze Szczepanowa, abyśmy wokół siebie krzewili kulturę trzeźwego życia.

2. Koło Gospodyń Wiejskich przeżywa dziś swój Złoty Jubileusz istnienia                               i działalności. Gratulujemy Im i życzymy obfitych łask Bożych w krzewieniu kultury                        i wartości chrześcijańskich. Szczęść Boże! Dla Tych zaś, Które zostały już wezwane przez Pana na Wieczną Ucztę, prosimy o radość życia w Królestwie Bożym. Pragniemy również gorąco podziękować Szanownym Paniom za reprezentowanie naszej parafii podczas różnych uroczystości gminnych i parafialnych oraz za zawsze chętne i aktywne włączanie się w przygotowanie dekoracji do uświetnienia wielu wydarzeń życia parafialnego. Bóg zapłać!

3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na skrzyżowanie dróg (plac przed starym kościołem) na wspólną koronką do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.

4. Po Mszy świętej popołudniowej w dniu dzisiejszym o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie aktorów misterium pasyjnego naszej parafii. Prosimy o przybycie!

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

- we wtorek – Wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

- we środę – 1 października -  rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych, które w dni powszednie będą odprawiane w Krużlowej o godz. 16.30, w Starej Wsi o 15.30, w niedziele w Krużlowej o 15.00, w Starej Wsi o 14.00. Po każdym nabożeństwie Msza święta. Dzieci ze Szkoły Podstawowej będą otrzymywały w każdym dniu po Mszy świętej okolicznościowe obrazki. Dla głębszego uczczenia Pięknej Madonny Krużlowskiej nabożeństwa różańcowe będziemy sprawować od bocznego ołtarza, poświęconego Matce Najświętszej.

- w I czwartek – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. Spowiedź przed I piątkiem w Starej Wsi o godz. 14.30. W kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończoną wspólną modlitwą brewiarzową. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

- w I piątek – spowiedź od godz. 15.30. Do chorych, zgłoszonych w zakrystii udamy się według następującego porządku: Ks. Paweł od godz. 8.00, ks. Proboszcz od 9.30, ks. Kazimierz na Starej wsi od 18.00.

- w sobotę – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. W kościele o godz. 10.00 rozpocznie się Kurs dla kandydatów na lektorów. Zapraszamy chętnych chłopców,      także z poza  grona ministrantów.

- W sobotę 4 października w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbędzie się Trzecie Diecezjalne Spotkanie Młodych „Rio w Dębicy”. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi zwłaszcza uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,                       a także wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

-  Klub Sportowy w Ptaszkowej zaprasza 4 października na X Rajd Papieski trasą: Krzyżówka – Kamianna – Góra Jaworze – Ptaszkowa. ( 18 km ) . Zapisy w zakrystii z podaniem numeru PESEL i opłaty 5 zł. Bliższe informacje na plakacie.

- w niedzielę – Za tydzień – ofiara na tacę przeznaczona będzie na kolejne inwestycje w naszej parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel. W parafii Stróże o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego w fundamenty rozbudowywanego kościoła parafialnego. Celebracji przewodniczyć będzie Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż.

6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na rok 2015 w cenie 25 zł.

7. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30,  następujące rodziny: Fyda Józef 152, Fyda Stanisław 170, Jachowicz Bogdan 200, Jachowicz Marta 112, Chramęga Zenon 21, Tarasek Ryszard 22, Olech Maria 44, Chronowski Krzysztof 183, Fyda Stanisław 68, Chronowska Stanisława 138.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym artykuł: „Modlitewny Raban w rodzinie”. W Źródle artykuł O Pośrednikach między Bogiem a ludźmi. Dla starszych dzieci polecamy Małego Gościa Niedzielnego z cennymi artykułami.

 

 
XXV Niedziela Zwykła 21.09.2014

1. Pamiętajmy dziś w naszych modlitwach o tych, którzy przekazują wieloaspektową treść informacji za pomocą środków społecznego przekazu aby czynili to w duchu odpowiedzialności przed Bogiem za podawane wiadomości. Módlmy się także za siebie i wszystkich, którzy czerpią wiedzę z dostępnych im źródeł aby krocząc przez życie zasileni w mądrość Bożej prawdy umieli oddzielić ziarno dobra od plewy zła.

2. Dziś po Mszy świętej zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wsparcie tej szlachetnej chrześcijańskiej uczelni!

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- we wtorek – Wspomnienie Św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

- we czwartek – Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

- w sobotę – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Akcją Katolicką, Radą Parafialną oraz Caritasem naszej parafii i prosimy o obowiązkowe przybycie!

- w niedzielę – Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłaganym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

4. Katolicka Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.  W naszej parafii zbiórka ta odbędzie się we środę 24 września. Zużyty sprzęt prosimy dostarczyć na parking parafialny do godz. 14.30.

5. Pierwsze nabożeństwo z udziałem dzieci klas II i ich rodziców, przygotowujące do godnego przyjęcia I Spowiedzi i Komunii świętej odbędzie się we czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa!

6. Dnia 28 września (w niedzielę) o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na skrzyżowanie dróg (plac przed starym kościołem) na wspólną koronką do miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.

7. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie aktorów misterium pasyjnego naszej parafii. Zapraszamy i prosimy o przybycie!

8. Ukazały się już Kalendarze Rolnicze na rok 2015 w cenie 25 zł. Są do nabycia w zakrystii.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30,  następujące rodziny: Radzik Zdzisław 192, Filipowicz Marcin 10, Zygmunt Marian 102, Filipowicz Wiesław 222, Polański Władysław 2, Filip Andrzej 225, Igielski Krzysztof 11, Raczek Krzysztof 75, Fyda Albina 76, Jaworecki Antoni 212.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym artykuł: „Pytania do Islamu”. W Źródle artykuł o Światowych Dniach Młodzieży w Polsce.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 76