Patroni dnia dzisiejszego: św. Rita z Cascia, zakonnica; św. Joachima de Vedruna, zakonnica

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

  • Czytania na piątek, 22 maja 2015

    (Dz 25,13-21)
    Król Agryppa i Berenike przybyli do Cezarei powitać Festusa. Gdy przebywali tam dłuższy czas, Festus przedstawił królowi sprawę Pawła: Feliks pozostawił w więzieniu...

PogodaLicznik

Dzisiaj59
Wczoraj90
W tym tygodniu426
W tym miesiącu2122
Ogółem74467

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 17.05.2015 r.

1. Cieszymy się obecnością ks. dr Pawła Płatka, Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło – Życie. Dziękujemy mu za wygłoszone Słowo Boże, które ma nas zachęcić do głębszej współpracy z łaską Chrystusa oraz zaangażowania dzieci i młodzież do udziału w wakacjach z Bogiem.  Bóg zapłać!

2. Dziś w budynku plebanii w godzinach od 8.00 do 13.00 odbywa się Akcja Krwiodawstwa. Zachęcamy chętne osoby w wieku od 18 – tego do 60 – tego roku życia, aby pośpieszyły z pomocą tym, którzy znajdą się niebezpieczeństwie śmierci.

3. Dziękujemy gorąco za dzisiejszą ofiarę na płatności w naszej parafii oraz osobom i  rodzinom naszej parafii za kolejne ofiary na żyrandole w górnej części naszego Sanktuarium w łącznej kwocie 1 400 zł., oraz za 100 zł na ogrodzenie w Starej Wsi. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy o kolejne ofiary.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się dziś, po Mszy świętej popołudniowej na plebanii. Prosimy o obowiązkowe przybycie! Zapraszamy   do współpracy nowe chętne osoby.

5. Składamy podziękowanie: parafianom za złożoną ofiarę 2 195 zł. dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu oraz rodzicom i dzieciom klas drugich za złożenie ofiary na misje w kwocie 1540 zł. Bóg zapłać!

6. Rada Parafialna naszej parafii podjęła decyzję przeprowadzenia kwesty w niedzielę 24 maja, celem zebrania ofiary na czekające nas prace w parafii. W najbliższym czasie chcemy podjąć się  przebudowy budynku gospodarczego i adaptowania go jako pomieszczenia przedpogrzebowego. W starym kościele prowadzone będą prace konserwatorskie przy odsłonięciu pierwotnej warstwy ściany prezbiterium od strony zakrystii. W Starej Wsi mamy do spłacenia wykonane urządzenie grzewcze w górnej części kaplicy oraz metalowe przęsła wokół ogrodzenia. Zwracamy się więc z serdeczną prośbą do przedstawicieli Rady Parafialnej o podjęcie się trudu przeprowadzenia kwesty a Was Drodzy Bracia i Siostry prosimy gorąco                   o ofiarność na ten cel. Niech nasza postawa będzie wyrazem autentycznej wiary i niech pozostanie czytelnym świadectwem dla przyszłych pokoleń.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we czwartek  21 maja po nabożeństwie wieczornym o godz. 19.00  na plebanii. Prosimy o obowiązkowe przybycie!

Trasa procesji w Boże Ciało przebiegać będzie w stronę Krużlowej Niżnej od kościoła parafialnego do starego kościółka.

Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy przez następujące rejony parafii:

Ołtarz I. ( naprzeciw sklepu Pana Pietrucha) –  Krużlowa Wyżna – Wieś – strona lewa – odpowiedzialni:

- Renata i Andrzej Forczek KW 48

- Ewa i Marcin Obrzut KW 324

- Lidia i Jacek Skarłosz KW

- Wioletta i Marek Gołyźniak KW 237

Ołtarz II. (przy kapliczce koło CPN) – Stara Wieś – Nowa Wieś – odpowiedzialni:

- Agnieszka i Stanisław Pietruch SW 144

- Ksenia i Adam Studzińscy SW

- Anna i Jan Witnik SW 103

- Monika i Daniel Jachowicz SW 251

Ołtarz III. (koło Zakładu Fryzjerskiego) –Równia – Pustki– odpowiedzialni:

- Halina i Paweł Jędrusik KW 258

- Stanisława i Paweł Jędrusik KW 267

- Bernadetta i Marek Frączek KW 304

- Agata i Jacek Baran KW 30

Ołtarz IV. (koło starego kościoła przy grobowcu Reklewskich) –            Poddziale I– odpowiedzialni:

- Lidia i Stanisław Frączek KN 168

- Maria i Stanisław Frączek KN 210

- Zofia i Wiktor Olchawscy KN 127

- Minika i Jacek Gaborek KN 149

 

Prosimy o zaangażowanie się wszystkich rodzin z poszczególnych wyznaczonych rejonów. Konsultacje tematyki u księży katechetów.

8. W poniedziałek, podczas Mszy świętej wieczornej odbędzie się uroczyste włączenie uczennic szkół podstawowych do Dziewczęcej Służby Maryjnej . Zapraszamy na tę uroczystość szczególnie rodziny dziewcząt.

9. We czwartek 21 maja w Kąclowej o godz. 15.30, ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania uczennicom i uczniom z naszego Gimnazjum. Polećmy ich szczególnej opiece Ducha Świętego.

10. W najbliższą sobotę, 23 maja, w Męcinie, koło Limanowej, nasz rodak Michał Sapalski przyjmie pierwszy stopień kapłaństwa – Diakonat. Polećmy jego osobę opiece łaski Bożej.

11. W sobotę odpust w Polnej o godz. 11.00  ku czci św. Andrzeja.

12. W niedzielę 24 maja, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,  na Mszy świętej o godz. 15.00 odbędzie się błogosławieństwo nowych lektorów                     z naszej parafii. Nabożeństwo odbędzie się w nowym kościele. Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. Dziekan naszego grybowskiego dekanatu – ks. prałat Bolesław Bukowiec.

13. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę  na godz. 8.30 następujące rodziny: Tarasek Adam 82, Jędrusik Henryk 253, Iwański Mateusz 253, Gruca Jan 81, Zwolenik Wiesław 227, Zwolenik Andrzej 249, Zwolenik Zdzisław 130, Jasnos Marian 163, Jasnos Mirosław 163, Poręba Anna 195.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Rozpalone żelazo”, w Źródle artykuł: „Pytania o spowiedź, radykalizm i modlitwę”.

 

 
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05.2015 r.

1. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas drugich jest wspaniałą okazją do wyrażenia Bogu naszej wdzięczności za dar Eucharystii, w której Jezus jest stale z nami obecny i obdarzający nas swoją łaską. Prośmy Jezusa aby nasze zjednoczenie z Nim trwało przez wszystkie dni naszego życia.

2. Dziękujemy gorąco za dzisiejszą ofiarę na płatności w naszej parafii oraz osobom i  rodzinom naszej parafii za kolejne ofiary na żyrandole w górnej części naszego Sanktuarium w łącznej kwocie 1 300 zł. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy o dalsze ofiary abyśmy mogli spłacić jeszcze dwa żyrandole.  Zwracamy się w dalszym ciągu do mieszkańców Starej Wsi oraz tych, którzy korzystają z kaplicy o składanie ofiar na spłacenie zaległych długów za urządzenie grzewcze    i ogrodzenie.

3. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:

- W poniedziałek, wtorek i środę Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje, dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Nabożeństwa wieczorne w te dni  rozpoczynać się będą o godz. 18.00 procesją z obrazami i sztandarami według następującego porządku:

I.  W poniedziałek – w kierunku Krużlowej Niżnej do krzyża przy domu Państwa Jachowiczów.

II. We wtorek – do krzyża u Państwa Baranów. Nabożeństwo popołudniowe we wtorek, ze względu na procesję, odbędzie się w nowym kościele.  Po Mszy świętej wieczornej we wtorek odbędzie się spotkanie kandydatów na lektorów wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszamy i prosimy o obowiązkowe przybycie. Również we wtorek rozpocznie się Nowenna do Ducha świętego przygotowująca kandydatów do bierzmowania na godne przyjęcie darów Ducha świętego i odprawiana będzie podczas nabożeństwa majowego w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 9.00. Obecność młodzieży klas III Gimnazjum i ich rodziców obowiązkowa!

III. We środę – do figury przydrożnej rodu Pieniążków.

- we środę – 13 maja – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z Piękną Madonną Krużlowską, różańcem i lampionami o godz.. 20.00. Głównym celebransem   i kaznodzieją będzie ks.  Józef Brzostowski – Dyrektor Programów Katolickich Telewizji Rzeszowskiej. Przynieśmy ze sobą lampiony lub zakupmy je u ministrantów. Podczas procesji różańcowej do niesienia figury Madonny prosimy:

I.   Akcja Katolicka

II.  Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych

III. OSP Stara Wieś

IV. Rodzice młodzieży klas III Gimnazjum

V.  Uczniowie klasy VI ze Starej Wsi

- we czwartek – Święto Św. Macieja Apostoła

- w sobotę – Święto Św. Andrzeja Boboli. Imieniny Ks. biskupa Andrzeja Jeża Ordynariusza naszej diecezji. Polećmy Jego osobę Bogu i Maryi. W sali na plebani o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kolędników misyjnych poświęcone zbliżającej się wycieczce. Zapraszamy dzieci i młodzież.

- w niedzielę – 17 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w budynku plebani od 8.00 do 13.00. Zapraszamy chętne osoby w wieku od 18-tego do 60-tego roku życia aby pośpieszyły z pomocą ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie śmierci. Podczas Mszy świętych dopołudniowych Słowo Boże wygłosi ks. dr Paweł Płatek – Diecezjalny Moderator Ruchu Światło – Życie, w ramach duchowego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży 2016 roku i spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem. W sobotę 16 maja Ks. Paweł Płatek pragnie spotkać się z młodzieżą naszej parafii o godz. 19.00. Na to spotkanie przyjdą obowiązkowo uczniowie Gimnazjum. Zapraszamy także młodzież z całej parafii, uczącą się i pracującą.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę 17 maja po Mszy świętej popołudniowej. Prosimy o obowiązkowe przybycie. Zapraszamy do współpracy nowe chętne osoby.

5. Ks. Jan Król z Tarnowa – Mościc zaprasza chętne osoby do wspólnego pielgrzymowania po Włoszech. Bliższe informacje znajdują się w przedsionku kościoła. Wychodząc, można je zabrać ze sobą.

6. W ostatnim czasie doszło do przykrego incydentu na naszym cmentarzu parafialnym. Nieznany sprawca zniszczył nowy grobowiec. Zwróćmy uwagę na osoby zachowujące się podejrzanie, wkraczające na poświęcony teren cmentarza.

7. Dziękujemy rodzinom dzieci pierwszokomunijnych, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę  na godz. 8.30 następujące rodziny: Jędrusik Józef 258, Jędrusik Paweł 258, Orlecki Jerzy 191, Jaworecki Antoni 286, Jaworecki Piotr 103, Jędrusik Paweł 267, Kwoka Łukasz 329, Kostecki Tomasz 294, Pietruch Anna 125, Kwoka Roman 243.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Niepokonany”, w Źródle artykuł: „W blasku pasterskiej posługi Karola Wojtyły”.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: + Antoni  Jaworecki.  Polećmy jego  nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie… .

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 92