Patroni dnia dzisiejszego: św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

PogodaLicznik

Dzisiaj31
Wczoraj144
W tym tygodniu479
W tym miesiącu31
Ogółem47951

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
XVII Niedziela Zwykła 27.07.2014

1. W czasie wakacyjnego odpoczynku nie zapominajmy o modlitwie, korzystaniu
z sakramentów świętych, by ze zjednoczenia z Bogiem naszym najlepszym Ojcem czerpać siłę do dawania świadectwa swojej wiary wśród naszych bliźnich. Odpowiadając, na apel biskupów w miesiącu sierpniu, pamiętajmy o zachowaniu trzeźwości.

2. Dzisiaj po zakończeniu Mszy Świętych dopołudniowych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazd mechanicznych. Będzie możliwość nabycia breloczków do kluczy, modlitwy kierowców oraz obrazków ze św. Krzysztofem.

3. W dniu dzisiejszym zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą popołudniową o godz. 15.00 sprawowaną na  naszym  cmentarzu przy grobowcu kapłanów. Po jej zakończeniu rozpocznie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich wiernych zmarłych. Wyraźmy wdzięczność naszym bliskim za dobro, którego od nich zaznaliśmy, uczestnicząc licznie w tym nabożeństwie.

4. Dziękujemy za uporządkowanie grobów swoich bliskich na czas dzisiejszej uroczystości. Jednakże nadal  zwracamy się z serdeczną prośbą o ustawiczną  troskę
o nasz cmentarz poprzez  zachowanie porządku, odpowiadającego powadze tego miejsca.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek: wspomnienie św. Marty, patronki gospodyń domowych

- w czwartek: wspomnienie św. Ignacego  z Loyoli, kapłana

- w piątek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła, kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, odpust Porcjunkuli  i pierwszy piątek miesiąca.

6. W czwartek  31 lipca   –  Rozpoczynamy nasz Tygodniowy Odpust Parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego, którego hasło ogólne to: „Wierzę w Syna Bożego”. Szczegółowy program podany jest na afiszach. Prosimy o dokładne zapoznanie się  z tym świętym czasem.

W tygodniu odpustowym codziennie pól godziny przed Mszą św. popołudniową zapraszamy na Nowennę do Przemienienia Pańskiego, podczas której przedstawiać będziemy Jezusowi Przemienionemu podziękowania i prośby, które można składać
do skarbonki umieszczonej z tyłu za ławkami.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do Koła Gospodyń Wiejskich z Krużlowej Wyżnej
o udekorowanie na odpust terenu wokół kościoła flagami i masztami. Prosimy  młodzież
z gimnazjum do noszenia feretronów   i sztandarów, oraz dorosłych do noszenia baldachimu, figur i chorągwi, a  dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej, do niesienia  figurek  w czasie popołudniowych procesji. Serdecznie prosimy  rodziców o przyprowadzanie dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami.  Prosimy, aby wszystkie dzieci pierwszokomunijne przychodziły  w strojach pierwszokomunijnych na procesje w kolejne dni odpustu.

Tak jak w roku ubiegłym, zachęcamy parafian z wyznaczonych rejonów do udziału
w pieszych pielgrzymkach do naszego Sanktuarium według następującego porządku:

 

Czwartek – 31 lipca

Mieszkańcy Starej Wsi

Początek: godz. 16.30 od kaplicy w Starej Wsi

Prowadzący: Stanisław Wrona

 

Piątek - 1 sierpnia

Mieszkańcy Krużlowej Niżnej

Początek: godz. 17.00 od domu Pana Sołtysa

Prowadzący: Rodzina Bocheńskich

 

Sobota - 2 sierpnia

Mieszkańcy Krużlowej Wyżnej

Początek: godz. 17.00 od remizy OSP

Prowadzący: Bronisława Gołyźniak

 

Poniedziałek - 4 sierpnia

Mieszkańcy Osikowa I i II

Początek: godz. 16.30 od domu P. Sapalskich

Prowadzący: Krystyna Bednarz

W ten sposób osoby, które z różnych względów nie są w stanie udać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, mogę podjąć trud pielgrzymowania. Serdecznie zachęcamy
i prosimy wyznaczone osoby do poprowadzenia pieszych pielgrzymek.

 

7. Prosimy wszystkich strażaków i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z KN, KW i SW o udział w pełnym umundurowaniu, podczas uroczystości odpustowej 2 sierpnia o godz. 18:00. Zbiórka wszystkich przy SP o 17:15. Obecność obowiązkowa!

8. Przez cały tydzień trwania odpustu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza podczas wieczornych Mszy Świętych.

9. Do chorych z racji pierwszego piątku miesiąca udamy się według następującego porządku:

ks. Proboszcz od godz. 8.30

ks. Paweł od godz. 9.30

ks. Kazimierz w Starej Wsi od godz. 8.30.

10. Przypominamy o trwających zapisach na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską
na Jasną Górę, które trwają do końca lipca w zakrystii.

11. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli: . Maria Kostecka, Władysław Sapalski i Józef Nosal. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu:

Dobry Jezu, a nasz Panie…

12. Dziękujemy Panom strażakom za  gruntowne uporządkowanie otoczenia starego
i nowego kościoła przed zbliżającym się odpustem. Serdeczne Bóg zapłać! Wyrażamy wdzięczność  Panu Tomaszowi Durlakowi za bezinteresowne naprawienie oświetlenia wokół naszej świątyni.

 

13. Dziękujemy czternastu rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w tym tygodniu sprzątali Kościół. Bóg zapłać! Jesteśmy zaniepokojeni nieobecnością wielu rodzin tych dzieci, że nie poczuwają się do odpowiedzialności za piękno i porządek naszej świątyni. Być może to postępowanie nie wynika ze złej woli, ponieważ niektórzy mogli wyjechać na wakacje, ale powinni znaleźć sobie zastępstwo, aby zadbać o czystość naszego sanktuarium, przed zbliżającym się odpustem. Apelujemy do tych, którzy mogli przyjść, a tego nie uczynili, by dokonali rachunku sumienia i w dowód wdzięczności Panu Jezusowi, za przyjęcie przez ich dzieci pierwszej Komunii Świętej, przybyli do sprzątania w poniedziałek na godz. 8:30.

14. Natomiast na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30 następujące rodziny: Gajkowski Stanisław 50, Jędrusik Jan 179, Zaborowski Mariusz 125,
Sekuła Wiesław 140,Baran Wojciech 100, Szambelan Stanisław 114,

Chronowski Leszek 194, Szafrański Kazimierz 208, Kusiak Jan 120, Kusiak Piotr 120, Biskup Antoni 42, Biskup Marcin 42, Serafin Stanisław 50, Gołyźniak Andrzej 63, Łukasik Marek 126, Kubiak Maciej 56, Bajwolski Piotr 80, Baran Jan 104,

Sułowicz Kazimierz 119, Sułowicz Zdzisław 40.

 

 

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym  
m.in.  artykuł: „Katolicki tygrys czeka na papieża”, w Źródle: „Z Bożymi posłańcami przez miasto”.

 

 
XVI Niedziela Zwykła 20.07.2014

1. W czasie zasłużonego odpoczynku wakacyjnego nie zapominajmy o Bogu i Jego miłości do nas. Niech nasza postawa chrześcijańska wyraża  się w codziennej modlitwie porannej i wieczornej oraz w aktywnym udziale na Mszy świętej w niedziele i święta we wnętrzu świątyni.

2. W naszej krużlowskiej parafii cieszymy się obecnością grupy oazowej  z Łodzi wraz z ich duszpasterzem ks. Pawłem. Witamy również oazowiczów z naszej diecezji, którzy w Starej Wsi pod kierunkiem nas wikariuszy przeżywają Wakacje z Bogiem. Przy tej okazji dziękujemy parafianom za ich życzliwość, pomoc, ofiarowane produkty dla potrzeb naszych gości. Dziękujemy i prosimy o jeszcze! Dzielmy się
z innymi naszą wiarą, jak chlebem; bądźmy otwarci na potrzebujących  i spieszmy im
z pomocą, oddając swój czas, dzieląc się równocześnie z nimi owocami naszej pracy.

3. Z uwagi na nasze zaangażowanie w prowadzenie oazy w Starej Wsi, prosimy sprawy bieżące załatwiać bezpośrednio po Mszach Świętych. W nagłych wypadkach i w pilnej potrzebie udajmy się kapłana przebywającego w  budynku szkoły
w Starej Wsi.

4. Dziękujemy trzem rodzinom ze Starej Wsi za złożenie ofiary w łącznej kwocie
400 zł na urządzenie grzewcze do górnej części kaplicy. Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- we wtorek: Wspomnienie Św. Marii Magdaleny

- w środę: Święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

- w czwartek: Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy, drugorzędnej patronki Diecezji
- w piątek: Święto Św. Jakuba Apostoła

- w sobotę: Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

6. Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych dopołudniowych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Będzie możliwość nabycia breloczków do kluczy oraz modlitwy kierowców a także obrazków ze św. Krzysztofem.

7. Również w niedzielę za tydzień 27 lipca o godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a po niej odbędzie się procesja wokół grobów z modlitwą różańcową za wszystkich wiernych zmarłych. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, tę Mszę świętą odprawimy na cmentarzu przy Nowym Grobowcu Kapłanów, gdzie spoczywa ciało śp. Ks. Prałata Kazimierza Stępnia. Przypominamy o uporządkowaniu grobów i zachowaniu czystości na cmentarzu oraz w jego obrębie, a szczególnie przy kontenerach.

8. Zbliża się czas naszego sierpniowego odpustu parafialnego. Pomyślmy już teraz by tak zaplanować swój czas, aby nie zabrakło nikogo w tych dniach na wspólnej modlitwie w naszym Sanktuarium. Odpust rozpocznie się nowenną do Przemienienia Pańskiego i uroczystą Mszą Świętą 31lipca i będzie trwał  do 6 sierpnia.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny  tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą. W racji zbliżającego się odpustu prosimy panów strażaków o uporządkowanie i oczyszczenie placu w otoczeniu tak nowego jak  i starego kościoła. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy im za zaangażowanie  w to ważne zadanie i wykonanie go na chwałę Przemienionego Pana.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym polecamy artykuł: „Kłamliwe oskarżenia”- poświęcony osobie profesora  Bogdana Chazana”, w Źródle artykuł: ”Bohaterscy kapłani”.  Dla dzieci jest jeszcze do nabycia  specjalny wakacyjny numer „Promyczka Dobra” w cenie 5 zł.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 71