Dziś obchodzimy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Losowy obraz

Czytanie na dziś

  • Czytania na poniedziałek, 21 kwietnia 2014

    Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

    (Dz 2,14.22-32)
    W dniu pięćdziesiątnicy stanął Piotr razem z Jedenastoma i przemówił do nich donośnym głosem: Mężowie Judejczycy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy,...

PogodaLicznik

Dzisiaj64
Wczoraj123
W tym tygodniu64
W tym miesiącu1537
Ogółem40619

VCNT - Visitorcounter
Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04.2014 r.

1. Przeżywając dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, powierzmy Chrystusowi nasze „dziś” i „jutro”. Niech moc Jego łaski ogarnie całe nasze życie.

2. W okresie świątecznym apelujemy  szczególnie o kulturę oraz poszanowanie dla mienia społecznego i prywatnego. Niech nasza staropolska tradycja będzie daleka od chuligańskich wybryków.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim biorącym czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego oraz wykonawcom dekoracji wielkopostnej: siostrze Rafale - zakrystiance, Panu Brodzie za wykonanie i montaż konstrukcji pod dekorację, ks. Pawłowi, liturgicznej Służbie Ołtarza oraz ich opiekunowi ks. Kazimierzowi, młodzieży naszej parafii, Strażakom za pełnienie straży przy Grobie oraz utrzymanie porządku, prowadzącym kalwaryjskie drogi krzyżowe, wykonawcom pasji, chórowi, orkiestrze, aktorom przedstawiającym inscenizowaną drogę krzyżową, siostrze Bognie i DSM-owi oraz dzieciom za misterium wielkoczwartkowe.  Bóg zapłać!

4. Zakupiliśmy do naszego parafialnego kościoła podstawę pod paschał, świecznik czteroramienny ze świecami oraz do kaplicy w Starej Wsi Mszał liturgiczny. Składamy jeszcze raz podziękowanie rodzicom klas II z Krużlowej i Starej Wsi oraz rodzicom młodzieży z klasy IIIb Gimnazjum. Bóg zapłać!

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i Msza św. chrzcielna o 14.00.

W Starej Wsi Msza św. tylko o godz. 10.00.  Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Od wtorku Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane  w Krużlowej o godz. 18.00, w Starej Wsi o 17.00. Msze święte w starym kościele będą odprawiane we wtorki rano i wieczór oraz w niedzielę o 15.00.

7. Przez cały bieżący tydzień, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, będzie Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

8. W czwartek wieczorem kolejna Msza święta za naszą Ojczyznę. Zapraszamy wszystkie grupy działające w parafii na wspólną modlitwę, która rozpocznie się koronką do Miłosierdzia Bożego podczas nowenny.

9. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas II wraz z rodzicami na kolejne spotkanie przed godnym przyjęciem I Komunii świętej. Będzie wówczas sprawowana Msza święta w ich intencji. W tym dniu z racji wspomnienia św. Marka Ewangelisty odbędzie się procesja wokół kościoła z litanią do wszystkich świętych oraz modlitwą koło krzyża misyjnego o szczęśliwe urodzaje.

10. W najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na misterium pt. „Nie lękajcie się być świętymi”, poświecone bł. Janowi Pawłowi II i dziękczynieniu Bogu za dar jego kanonizacji. Na misterium złożą się: montaż słowno – muzyczny, procesja  przed parafialne przedszkole do pomnika Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii. Całość spotkania zakończy się wspólnym odśpiewaniem apelu jasnogórskiego (można zabrać lampiony)

11. W sobotę 26 kwietnia odbędzie się dekanalno – okręgowe spotkanie młodzieży i wszystkich górskich pielgrzymów na Jaworzu w godzinach od 10.00 do 14.00. Zapisy u ks. Pawła a  szczegóły na plakatach. .

Młodzież naszej parafii przyniesie do naszego kościoła światło – kanonizacyjną iskrę miłosierdzia od Ojca św. Franciszka. Od tego światła będzie można w niedzielę zapalić swój lampion i zabrać światło do swojego domu aby tam podczas wspólnej modlitwy polecać się opiece św. Jana Pawła II, w czasie transmisji kanonizacyjnej oraz przy wieczornych modlitwach.

12. W najbliższą niedzielę 27 kwietnia z racji uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i umożliwienia duchowego łączenia się poprzez transmisję telewizyjną, nastąpi zmiana porządku Mszy świętych. W Krużlowej o 7.00, 9.00 i 15.00, w Starej Wsi  o 7.00. Intencje Mszy świętych z godz. 11.00 zostaną odprawione o godz. 9.00, w Starej Wsi intencja z godz. 10.00 zostanie odprawiona o godz. 7.00, a intencja z godz. 14.00 będzie odprawiona o 15.00 w Krużlowej.

13. W niedzielę za tydzień 27 kwietnia po Mszy świętej wieczornej o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Caritasu. Prosimy o obowiązkowe przybycie!

14. Dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół.
Bóg zapłać! Na bieżący tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 następujące rodziny:

Józef Sapalski KW 17 , Andrzej Zwolennik KW 17, Maran Ząber Posadowa 94, Wioletta Szczech Posadowa 91, Szymon Fyda Posadowa 91, Ewa Broniszewska Posadowa 62, Paweł Rola Posadowa 62, Krzysztof Pałubiak  Posadowa 14, Stanisław Ząber Posadowa 137, Kazimierz Pałubiak Posadowa 148.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: „Dlaczego zginął bardzo znany w Syrii Jezuita”, w Źródle polecamy artykuł: „Proces kanonizacyjny-czas łaski ”. Polecamy dla starszych kwartalnik: Apostoł Miłosierdzia, dla starszych dzieci i gimnazjum Małego Gościa niedzielnego z wizerunkiem św. Jana Pawła II przyklejany na magnes.

16. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Władysław Oracz. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie…

 
VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.04.2014 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00 a po jej zakończeniu konkurs na najpiękniejszą i największą palmę. Kalwaryjska Droga Krzyżowa dziś o 14.00, o 15.00 Gorzkie Żale. W dniu dzisiejszym podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbierana będzie ofiara na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkich parafianom za przygotowanie i przedstawienie inscenizowanej drogi krzyżowej, aktorom, reżyserom, dekoratorom, OSP oraz wszystkim pomocnikom. Bóg zapłać!

3. Jutro – w poniedziałek – spowiedź przed świętami w naszej parafii w godzinach: 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. W kaplicy w Starej Wsi od 14.30 do 15.30. Prosimy skorzystać z tego czasu spowiedzi ponieważ w kolejnych dniach będziemy spowiadać w innych parafiach.

4. We środę całodzienna spowiedź w Grybowie.

5. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę jako jałmużnę postną na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!

6. We czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

-         18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do północy:

-         21.00 Młodzież pracująca i młode rodziny do 10–tego roku małżeństwa

-         22.00 Mężczyźni, OSP, Róże Mężczyzn

-         23.00 Niewiasty, KGW, Róże Matek

Wielki Piątek Męki Pańskiej

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

-         8.00 Jutrznia.

-         9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkół podstawowych. Na tę Drogę Krzyżową dzieci przynoszą wielkopostne skarbonki, które złożą na ołtarzu.

-         O godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich

-         O 16.30 Rozpoczęcie Nowenny przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

-         17.00 Liturgia Męki Pańskiej, a następnie Gorzkie Żale – po pierwszej części kazanie pasyjne i adoracja do godziny 24.00.

 

Adoracja Krzyża przez wiernych uczestniczących w liturgii Wielkiego Piątku będzie w czasie Gorzkich Żali z przerwą na kazanie pasyjne.

Za pobożny udział w adoracji Krzyża w Wielki Piątek i ucałowanie go można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Piątek po ceremonii odsłonięcia krzyża, aż do Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem klęka się przed krzyżem.

Porządek adoracji:

-         20.00 Stara Wieś.

-         21.00 Krużlowa Wyżna i Niżna

-         22.00 Młodzież ucząca się i studiująca

-         23.00 Domowy Kościół i Akcja Katolicka

-         24.00 Zakończenie adoracji.

Wielka Sobota

Zachęcamy do zachowania w tym dniu postu od pokarmów mięsnych do Liturgii Wigilii Paschalnej.

-         8.00 Jutrznia.

-         8.30 Poświęcenie wody do użytku domowego.

-         9.00, 10.00 i 11.00 Poświęcenie pokarmów. W Starej Wsi poświęcenie pokarmów o 11.00.

-         18.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego już w górnej części nowego kościoła.

-       19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść na to nabożeństwo świece. Całość nabożeństwa odbędzie się w górnym kościele i zakończy się Procesją Rezurekcyjną.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

-         Msze święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 14.30. W Starej Wsi Msza święta o 10.00 i 14.00.

-         W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00 i o 13.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i 14.00 Msza św. chrzcielna. W Starej Wsi Msza św. o godzinie 10.00. Składka będzie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Paczki z niepsującą się żywnością dla potrzebujących rodzin można składać
w przedsionku kościoła do specjalnie przygotowanego kosza.

8. Rozprowadzamy, w ramach jałmużny wielkopostnej, baranki oraz paschaliki wielkanocne. Złożone przy ich nabyciu ofiary przeznaczone będą na Caritas diecezjalne i parafialne.

9. W dniach od 9 do 11 maja parafia Ptaszkowa organizuje pielgrzymkę do Lichenia oraz szlakiem Piastowskim: Gniezno, Biskupin, Ostrów Legnicki, Strzelno. Koszt 400 zł (nocleg, wyżywienie, autokar, wstępy, przewodnik, ubezpieczenie). Zapisy i bliższe informacje u ks. Bogusława w Ptaszkowej pod podany nr telefonu: 504 757 136.

10. Dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na bieżący tydzień prosimy do sprzątania następujące rodziny:

- we czwartek o godz. 8.30:

Bocheński Marek 171, Stanisław Pałubiak 9, Joanna Pałubiak 228, Krzysztof Tarasek 228, Stanisław Jędrusik 15, Tomasz Pietruch 16, Jan Mikulski 67, Grzegorz Mikulski 67, Joanna Zubek 67,

- w sobotę po poświęceniu pokarmów o 11.00:

Damian Koczanowicz 67, Helena Filipowicz 53, Marek Filipowicz 53, Franciszek Wojtarowicz 180, Józef Jędrusik 118, Adam Jędrusik  118, Józef Majerz Posadowa M 111,Grzegorz Stypuła 144

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Źródle polecamy artykuł: „Wolna niedziela – walka trwa!”. Polecamy także nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 64