Patroni dnia dzisiejszego: św. Marceli I, papież i męczennik; św. Joanna z Balneo, dziewica; święci Berard i Towarzysze, pierwsi męczennicy franciszkańscy

Napisz do nas

Losowy obraz

Czytanie na dziś

W tym tygodniu69
W tym miesiącu1486
Ogółem142518

VCNT - Visitorcounter
II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2017

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska  czyli tzw. kolęda.  Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim parafianom, którzy życzliwie nas przyjmowali, przyjeżdżali po nas, odprowadzali do sąsiadów, podwozili do kościoła na Mszę świętą oraz odwozili po zakończonym spotkaniu. Bóg zapłać, Wam Drodzy Parafianie za Waszą otwartość, wspólną modlitwę, cenne spostrzeżenia oraz złożoną ofiarę, którą kapłani przeznaczają na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, pomoc materialną dla kapłanów chorych i emerytów, a także na potrzeby osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.  Za wszystkie rodziny, które przyjęły nas po kolędzie odprawimy w podanym terminie Msze święte. Niech Boże Błogosławieństwo przez modlitwę kapłana wraz z domownikami, pozostanie i towarzyszy wszystkim przez całe życie. Szczęść Boże!

2. Składamy serdeczne podziękowanie kolejnym rodzinom, które złożyły ofiarę do zaadresowanych kopert. Łączna zebrana kwota  od 82 rodzin to 5 190 zł. Bóg zapłać!

- we wtorek – wspomnienie Św. Antoniego, opata. Dzień Judaizmu  w kościele katolickim w Polsce

- we środę – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan

- we czwartek – wspomnienie Św. Józefa Pelczara, biskupa
W  ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii świętej odbędzie się adoracja z udziałem dzieci klas drugich przy żłóbku o godz. 16.00 a następnie Nowenna do Przemienienia Pańskiego i Msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

- w sobotę – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci. W tym dniu odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziewczęcej Służby Maryjnej i Grupy Młodzieżowej po Mszy świętej popołudniowej w Remizie OSP w KN. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież i ich rodziców

4. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się VIII Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek „ AD LAUDEM DEI” AD 2017. W przedsionku kościoła będzie umieszczona lista występujących osób i zespołów muzycznych. Prosimy o przestrzeganie porządku. Zapraszamy uczestników i wszystkich zainteresowanych. W międzyczasie zapraszamy wszystkich do naszej parafialnej kawiarenki „Karolinki” na herbatę i ciastko.  `

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 12.30 następujące rodziny: Olech Maria 44, Chronowski Krzysztof 183, Fyda Stanisław 68,  Chronowski Marian 138. Jachowicz Andrzej 24, Sapalski Włodzimierz 132, Baran Monika 27, Olchawski  Szymon 27, Kożuch Józef 25, Fraczek Krzysztof 271.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: „ Bój się Boga”  w Źródle: ”Kult żłóbka”.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Michał Pałubiak. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie… .

CHRZEST PAŃSKI 08.01.2017

1. Przeżywając dziś Święto Chrztu Pańskiego, podziękujmy Bogu za dar życia Bożego i nieustanną miłość Zbawiciela.

2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! Trwają prace w drugiej części budynku gospodarczego, zmierzające do powstania sali misterium naszego sanktuarium, celem prowadzenia działalności ewangelizacyjnej dla poszczególnych grup wiernych zarówno z naszej parafii jak i przybywających do nas pielgrzymów.

3. Składamy serdeczne podziękowanie tym rodzinom, które w kolejnym tygodniu złożyły ofiarę do zaadresowanych kopert. Łączna zebrana kwota od 102 rodzin to 7 390 zł. Bóg zapłać!

4. Grupy misyjne zebrały na misje kwotę 5 000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

5. Dziś Spotkanie opłatkowe dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Rady Parafialnej, Gospodarczej, Ekonomicznej,  Pracowników Poradni Rodzinnej, Nadzwyczajnych Szafarzy, Organistów, Pracowników kościoła i plebanii po Mszy świętej popołudniowej na plebanii o 16.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przybycie!

6. Plan kolędy na najbliższe dni:

9 stycznia

Osików I: od Państwa  Filipów 252  do Państwa Jantasów 72

15.00

Poddziale –str. lewa: od Państwa Gołyźniaków 63 do Pani Stanisławy Fydy 186

Wieś –str. prawa: od Pani Marii Górskiej 301 do Pana Jana Forczka 44

10 stycznia

14.30

Zamłynie: od Pana Dariusza Kaszany 230 do Pana Zbigniewa Klimontowskiego 173

9.00

Od mostu do nowego kościoła: od Państwa Obrzutów 134 do Państwa Chronowskich 226

14.00

Zawodzie: od Pana Jana Łatki 19 do Pana Pawła Filipowicza

7. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII Parafialnym Przeglądzie kolęd i Pastorałek. Zgłoszenia do 15 stycznia( najbliższa niedziela). Termin nieprzekraczalny!

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz. 8.30 następujące rodziny: Raczek Krzysztof 75, Fyda Krzysztof 76, Fyda Albina 76, Fyda Józef 152, Fyda Stanisław 170, Jachowicz Bogdan 200, Jachowicz Marta 112, Fyda Szymon 21, Chramęga Zenon 21, Tarasek Ryszard 22.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł: Zamach wisiał w powietrzu, w Źródle: Prawo Boże podstawą szczęśliwego życia.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Kazimierz Leśniowski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie… .

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»