Patroni dnia dzisiejszego: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter

Napisz do nas

Losowy obraz

Czytanie na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

W tym tygodniu155
W tym miesiącu1625
Ogółem56440

VCNT - Visitorcounter
XXXIV Niedziela Zwykła 23.11.2014

1. Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, niech nam pomoże ukierunkować swoje życie na osiągnięcie szczęścia  w wiecznym Królestwie niebieskim, gdzie będziemy doznawać niekończącej się radości życia. W naszej diecezji jest to Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza i święto Akcji Katolickiej. Pamiętajmy w modlitwie o ich szlachetnej, apostolskiej działalności.

- w poniedziałek – Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

- we wtorek – Wspomnienie Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki grybowskiej parafii

-za tydzień – I Niedziela Adwentu, rozpoczęcie Nowego Roku Liturgicznego.

3. Dziś w Grybowie w godzinach od 8.00 do 1400 odbywa się Akcja Krwiodawstwa. W naszej parafii taka sama Akcja odbędzie się w niedzielę 14 grudnia. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych krwiodawców.

4. Kolejne spotkanie dla dzieci klas II wraz z rodzicami, przygotowujące ich do godnego przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się we czwartek na Mszy św. o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa!

5. Przypominamy, że Koło Przyjaciół radia Maryja organizuje pielgrzymkę    do Częstochowy w dniach od 6-7 grudnia na nocne czuwanie misyjne Róż Żywego Różańca. Zgłoszenia u Pana Stanisława Wrony. Szczegóły na afiszu.

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30,  następujące rodziny: Łatka Maria 19, Mrowca Paweł 172, Gurbowicz Stanisław 61, Wrona Mariusz 39, Wrona Jan 39, Obrzut Maciej 39, Rozkocha Dorota 26, Rola Rafał 26, Kmak Adam 198,  Frączek Małgorzata 155.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym  artykuł: „Prawda, misja, kontrkultura”, w Źródle artykuł: „Satysfakcja kaprala”. Polecamy i zachęcamy dzieci do czytania Małego Gościa Niedzielnego, który od najbliższego numeru zawierać będzie cenne materiały na nabożeństwa Roratnie. W najnowszym numerze umieszczone są lampiony i kartka na życzenia dla Karmelitanek w Hiszpanii.

XXXIII Niedziela Zwykła 16.11.2014

1. Nasze oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa wypełnijmy naszym dobrym życiem. Dobro, które realizujemy na co dzień powróci do nas w Bożej łasce zbawienia.

- w poniedziałek – Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

- we wtorek – Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii. Z racji przypadającego w tym roku 100-lecia męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.00.

- we środę – Wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy

- we czwartek – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w piątek – Wspomnienie Ofiarowania NMP

- w sobotę – Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Polećmy wszystkich organistów, muzyków

i solistów.

- w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

3. Spotkanie dla wszystkich uczniów Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się we wtorek podczas Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i na Mszy świętej. Obecność obowiązkowa !

4. Spotkanie organizacyjne Kolędników Misyjnych odbędzie się  we czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkół podstawowych.

5. Koło Przyjaciół radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 6-7 grudnia na nocne czuwanie misyjne Róż Żywego Różańca. Zgłoszenia u Pana Stanisława Wrony. Szczegóły na afiszu.

6. Od 21 listopada w kinach oglądać można film Karolina, którego fabułę zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się z całą rodziną na film Karolina. Listę kin i więcej informacji można znaleźć w Internecie na stronie filmu – www.karolina-film.pl . oraz w naszej gazetce parafialnej. Do zabrania jest bezpłatny numer gazety ewangelizacyjnej „dobre nowiny”. Ponieważ jest tylko znikoma ilość tego egzemplarza, prosimy tych, którzy go zabiorą aby po przeczytaniu podali rodzinie i sąsiadom.

7. W ostatni czasie zakupiliśmy dwa piece gazowe do kaplicy w Starej Wsi za wartość: 12 500 zł. Zebrane ofiary do kopert z trzech ostatnich niedziel wyniosły w sumie: 450 zł. Na wykonanie instalacji doprowadzającej ogrzewanie do górnej części kaplicy potrzeba jeszcze co najmniej 25 000 zł. Zwracamy się więc ponownie do mieszkańców Starej Wsi i korzystających z nabożeństw w kaplicy o składanie ofiar w podpisanych kopertach, zatytułowanych: „Na ogrzewanie”.

8. Akcja oddawania krwi odbędzie się w Grybowie w gabinetach lekarskich Adma w dniu 23 listopada od godz. 8.00 do 14.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30,  następujące rodziny: Filek Jerzy 174, Serafin Grzegorz 13, Wojtas Helena 128, Gurbowicz Wiesław, Miłkowski Przemysław 228, Olech Zenon 177, Przepiórka Michał 177, Jędrusik Marian 20,  Łukasik Ryszard 216, Klimontowski Zbigniew.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym  artykuł: „Nadciąga szturm”, w Źródle artykuł: „Miłość na śmierć nie umiera”.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»