Dziś obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Napisz do nas

Losowy obraz

Czytanie na dziś

Zmień prawa dostępu do katalogu /cache, aby umożliwić zapisyanie

W tym tygodniu231
W tym miesiącu1308
Ogółem56123

VCNT - Visitorcounter
XXXIII Niedziela Zwykła 16.11.2014

1. Nasze oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa wypełnijmy naszym dobrym życiem. Dobro, które realizujemy na co dzień powróci do nas w Bożej łasce zbawienia.

- w poniedziałek – Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

- we wtorek – Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii. Z racji przypadającego w tym roku 100-lecia męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 16.00.

- we środę – Wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy

- we czwartek – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- w piątek – Wspomnienie Ofiarowania NMP

- w sobotę – Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Polećmy wszystkich organistów, muzyków

i solistów.

- w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

3. Spotkanie dla wszystkich uczniów Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się we wtorek podczas Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 i na Mszy świętej. Obecność obowiązkowa !

4. Spotkanie organizacyjne Kolędników Misyjnych odbędzie się  we czwartek o godz. 17.30. Zapraszamy uczniów gimnazjum i szkół podstawowych.

5. Koło Przyjaciół radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 6-7 grudnia na nocne czuwanie misyjne Róż Żywego Różańca. Zgłoszenia u Pana Stanisława Wrony. Szczegóły na afiszu.

6. Od 21 listopada w kinach oglądać można film Karolina, którego fabułę zainspirowała postać bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Obecnie niewielu twórców ma odwagę propagować wartości bliskie chrześcijaństwu, tym bardziej gorąco zachęcamy do wybrania się z całą rodziną na film Karolina. Listę kin i więcej informacji można znaleźć w Internecie na stronie filmu – www.karolina-film.pl . oraz w naszej gazetce parafialnej. Do zabrania jest bezpłatny numer gazety ewangelizacyjnej „dobre nowiny”. Ponieważ jest tylko znikoma ilość tego egzemplarza, prosimy tych, którzy go zabiorą aby po przeczytaniu podali rodzinie i sąsiadom.

7. W ostatni czasie zakupiliśmy dwa piece gazowe do kaplicy w Starej Wsi za wartość: 12 500 zł. Zebrane ofiary do kopert z trzech ostatnich niedziel wyniosły w sumie: 450 zł. Na wykonanie instalacji doprowadzającej ogrzewanie do górnej części kaplicy potrzeba jeszcze co najmniej 25 000 zł. Zwracamy się więc ponownie do mieszkańców Starej Wsi i korzystających z nabożeństw w kaplicy o składanie ofiar w podpisanych kopertach, zatytułowanych: „Na ogrzewanie”.

8. Akcja oddawania krwi odbędzie się w Grybowie w gabinetach lekarskich Adma w dniu 23 listopada od godz. 8.00 do 14.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30,  następujące rodziny: Filek Jerzy 174, Serafin Grzegorz 13, Wojtas Helena 128, Gurbowicz Wiesław, Miłkowski Przemysław 228, Olech Zenon 177, Przepiórka Michał 177, Jędrusik Marian 20,  Łukasik Ryszard 216, Klimontowski Zbigniew.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym  artykuł: „Nadciąga szturm”, w Źródle artykuł: „Miłość na śmierć nie umiera”.

XXXII Niedziela Zwykła 09.11.2014

1. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie składa gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom za wsparcie poprzez złożenie ofiary w czasie przeprowadzonej kwesty przy cmentarzu. Z naszej parafii zebrano i przekazano łącznie 2 444 zł. Bóg zapłać!

2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się dzisiaj o godz. 16- tej na plebanii!  Prosimy o obecność!  Zapraszamy także chętnych parafian, którzy chcieliby się włączyć w tę szlachetną apostolską działalność.

- w poniedziałek – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża

- we wtorek – Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. Odpust w Mogilnie o godz. 11.00.

- we środę – Wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika

- we czwartek – Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

4. W ostatnim czasie spotkały nas przykre wydarzenia dotyczące dobra materialnego naszej parafii poprzez kilkukrotne włamanie się i splądrowanie budynku gospodarczego. Zdarzenia te są tym bardziej przykre, że jak wynika z obserwacji anonimowych osób, sprawcami są młodzi ludzi z naszej parafii, którzy w czasie, gdy mieli być w kościele postanowili inaczej spędzić czas. Nasuwa się tu wiele pytań: z jakich oni pochodzą domów ?, od kogo i jaki wzięli przykład do swojego zachowania się ? Niech każdy z rodziców odpowie sobie na pytanie: Czy na pewno wie, gdzie i w jakim towarzystwie przebywa jego dziecko, gdy wychodzi z domu? Gdzie są rodzice tej nieletniej młodzieży męskiej i żeńskiej, spędzającej wieczory przy piwie i posługującej się wulgarnym językiem? Nie łudźmy się!: brak kontroli i milczenie w kwestiach wychowania znajdzie na pewno swoje odzwierciedlenie w życiu, w jego niedalekiej przyszłości.

5. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać!
Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30,  następujące rodziny: Obrzut Jan 189, Mucha Jacek 89, Obrzut Stanisław 133, Fyda Maria 159, Kaszany Dariusz 230, Klimontowski Krzysztof, Klimontowski Mieczysław 223, Olech Dariusz 117,  Zagórowski Jan 154, Olech Józef 93.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym
artykuł: „Wołanie o ratunek”, w Źródle artykuł: „Mądrzy Bożą mądrością”.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Maria Frączek z Gromnika. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie…

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»