Patroni dnia dzisiejszego: św. Monika

• Czytania na sobotę, 27 sierpnia 2016

Wspomnienie św. Moniki

(1 Kor 1,26-31)
    Przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. Bóg wybrał właśnie to,...

W tym tygodniu506
W tym miesiącu3587
Ogółem124978

VCNT - Visitorcounter
XXI Niedziela Zwykła 21.08.2016

1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii s. Erikę, która kilka lat temu pracowała w naszej parafii, a obecnie posługuje na misjach w Rosji. Dziękujemy siostrze za świadectwo wiary, że chciała się podzielić z nami krótką refleksją na temat sytuacji i charakteru pracy na misji w Ulan Ude. Po Mszach świętych siostra Erika prosi wszystkich o ofiary do puszek na ogromne potrzeby tamtejszej misyjnej placówki. Prosimy o zrozumienie i ofiarność na ten cel!

2.Trwa XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Łączmy się duchowo z pielgrzymami, towarzysząc im naszą modlitwą, by szczęśliwie dotarli do tronu Czarnej Madonny. Szczegółowe relacje z pielgrzymki przeprowadzi Radio RDN Małopolska. Program transmisji umieszczony jest na stronie internetowej diecezji. Wyjazd autokaru po pielgrzymów na Jasną Górę odbędzie się w nocy z środy na czwartek o godz. 3:30 z przystanku przed starym kościołem.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej

- we środę – św. Bartłomieja, Apostoła

- we piątek  – Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

- w sobotę   – św. Moniki

4. Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia
w Nowym Sączu, które będą trwać w dniach od 24 do 28 sierpnia. Nasza parafia jest w szczególny sposób  zaproszona do pielgrzymowania w piątek 26 sierpnia. Szczegóły uroczystości zamieszczone są na afiszu w gablocie.

5. O. Robert z Ukrainy, którego gościliśmy w niedzielę 7 sierpnia w naszej parafii dziękuje za ofiarę 6.180 zł przeznaczoną na kształcenie braci kleryków  i całą formację Prowincji bernardynów. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Na kolejny tydzień prosimy do sprzątania w sobotę na godz.  8.30 następujące rodziny:

Jaremcio Andrzej 21, Chronowski Kazimierz 105, Olchawski Jan 282, Michalik Sebastian 282, Baran Marian 144, Durlak Stefan 135, Durlak Tomasz 135, Jarecka Barbara 159, Filipowicz Dariusz 285, Tarasek Stanisław 124,

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. W Źródle: Misjonarka Miłości.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Anna Ćwiklik, której pogrzeb odbędzie się dziś o 13:30 oraz + Marian Jachowicz,  którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 0 14:00. Polećmy ich nieśmiertelne duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie… .

XX Niedziela Zwykła 14.08.2016 r.

1. Trwając na niedzielnym uwielbianiu Boga, prośmy by spotkanie
z Nim umacniało naszą wiarę, nadzieję i miłość.

2. W najbliższą  środę  z placu katedralnego z Tarnowa wyrusza XXXIV  Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Łączmy się duchowo poprzez modlitwę z pątnikami z naszej parafii, by ich pielgrzymowanie wydało obfite owoce. Szczegółowe relacje z pielgrzymki przeprowadzi Radio RDN Małopolska. Program transmisji umieszczony jest na stronie internetowej diecezji.

3. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! Wyrażamy także serdeczną wdzięczność za ofiary składane do puszek przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. W tym tygodniu przezywać będziemy:

- w poniedziałek - 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMPanny. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych. Msze święte w Krużlowej o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. W Starej Wsi Msza św. o godz. 10.00. W tym dniu
o godz. 14.00 wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na wzgórze Rosochatki, gdzie o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania. Odpust
w Kąclowej, suma o godz. 11.00.

- w środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera

- w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii
s. Erikę, która kilka lat temu pracowała w naszej parafii, a obecnie posługuje na misjach w dalekiej Rosji. Siostra pod koniec każdej Mszy Świętej tuż przed błogosławieństwem podzieli się z nami krótką refleksją na temat sytuacji i charakteru pracy na misji w Ulan Ude.

5. Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia
w piątek 26 sierpnia. Szczegóły uroczystości zamieszczone są na afiszu
w gablocie.

6. Dziękujemy kolejnym rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę  na godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Jasiński Stanisław 208, Sekuła Robert 208, Tarasek Marian 312, Tarasek Wiesław 18Tarasek Bogdan 282, Gryboś Bogusław 121, Mikulski Jerzy 112, Janusz Antoni 88, Rola Krystian 88,  Fyda Zofia 21,

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „ks. Jacques Hamel Męczennik”, jest również do nabycia kalendarz ścienny na 2017 rok w cenie 5 zł.  W Źródle znajdziemy artykuł: „Miejcie pamięć i odwagę”.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»